۵۱۷ بیمار مشکوک و قطعی کرونا در البرز بستری هستند

کرج - ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد که اکنون ۵۱۷ بیمار مشکوک و قطعی کرونا در بیمارستان های این استان بستری هستند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز ، دکتر حسین کریم روز پنجشنبه گفت :  از این تعداد ، ۷۰ بیمار با علائم کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته تحت مراقبت پزشکی در بیمارستان ها قرار گرفتند.

وی بیان داشت : مجموع کل  موارد بستری شامل  قطعی ، محتمل و مشکوک از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز در استان البرز۱۳ هزارو ۹۰۳ نفر  بوده که از این تعداد ۱۲ هزار و ۴۸۸ نفر مورد قطعی مثبت  تشخیص داده شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت : در ۲۴ ساعت گذشته  ۵۴۵ نفر سرپایی کرونا  به مراکز درمانی و بهداشتی مراجعه کردند که ۷۰ نفر آنان به علت شدت بیماری  در بیمارستان ها بستری شده اند.

 کریم با اشاره به اینکه تعداد  ۱۱۳ بیمار بستری شده جوان و پایین تر از سن ۵۰ سال هستند، تصریح کرد : تعداد بیماران بستری شده ی بد حال در ۲۴ ساعته گذشته به ۱۱۶نفر رسید. 

وی افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته  هشت بیمار کووید ۱۹  در البرز جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به  ۸۲۸ نفر رسید .

این مسوول تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۱۲ هزار و ۵۳۶ نفر  از مراکز درمانی ترخیص شده اند که ۶۳ نفر آنان در ۲۴ ساعت گذشته پس از بهبودی به منازل خود بازگشتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha