معاون بهداشتی: وضعیت پنج شهرستان ایلام سفید و زرد است

ایلام - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: پس از حدود یک ماه و نیم که بیشتر شهرستان های استان ایلام در وضعیت قرمز کرونا قرار داشتند، وضعیت پنج شهرستان از نظر شیوع کرونا سفید و زرد شده است.

دکتر جمیل صادقی فر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شهرستان ها شامل هلیلان، بدره، سیروان، ملکشاهی و چرداول است.

وی یادآور شد: از این تعداد وضعیت هلیلان سفید و مابقی نیز زرد است.

به گفته وی، وضعیت شهرستان های ایلام، دره شهر، آبدانان، دهلران، ایوان و مهران نیز قرمز و نارنجی است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: هم‌اکنون به نظر می‌رسد ما در حال عبور از پیک هستیم زیرا هم میزان موارد مثبت و تعداد بستری‌ها و هم تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا تا حدودی کاهش پیدا کرده است.

دکتر صادقی فر اظهار داشت: عبور از پیک به منزله پایان کرونا نیست و در صورتیکه مردم پروتکل‌ها را رعایت نکنند و مراسمات به حالت عادی برگردد به طور قطع به حالت قبل باز می‌گردیم.

وی تاکید کرد: وضعیت قرمز و سفید نباید ملاک رفتار مردم باشد و تا مادامیکه کرونا از بین نرفته و یا دارو و واکسنی برای آن پیدا نشده است، پروتکل‌های بهداشتی باید به صورت جدی رعایت شود.

وی ضمن تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی و ماسک زدن از عموم مردم خواست: برای قطع زنجیره کرونا مسایل بهداشتی را رعایت کنند.

به گزارش ایرنا، به گفته مسوولان بهداشتی ایلام، روند کرونا در این استان در حال حاضر نزولی اما بسیار کند است و لازم است مردم کماکان پروتکل ها را رعایت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =