۲۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۵۸
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83906424
۰ نفر

برچسب‌ها

سه خبر از استان یزد

یزد- ایرنا- رفع نقاط حادثه خیز جاده‌های استان، ساماندهی اراضی کشت موقت میبد و تامین روشنایی ورزشگاه شهید نصیری یزد از جمله خبرهای روز پنجشنبه است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری یزد با بیان اینکه رفع نقص نقاط حادثه خیز در دستور کار قرار دارد، گفت: به طور خاص رفع نقص محور ساغند به چادرملو اردکان پیگیری می شود.

به گزارش عصر پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد، محمد حسین رحیمی زاده با تشکر از اقدامات خوب پلیس راه، راه و شهرسازی و راهداری استان در چند سال اخیر افزود: اما هنوز سطح انتظار و توقع جامعه نسبت به کیفیت جاده ها برآورده نشده است.

وی با اشاره به لزوم رفع عیب برخی از نقاط حادثه خیز استان اظهار داشت: یکی از نقاط که از اولویت برخوردار است تقاطع چادرملو اردکان در جاده ساغند است که باید پیگیری جدی نسبت به رفع نقص آن صورت گیرد.

این مسوول قضایی استان گفت: جلسه مجددی نیز با حضور مسوولان اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ، نماینده شرکت معدنی و صنعتی چادرملو اردکان و اداره راه و شهرسازی جهت تعیین تکلیف محور چادرملو برگزار می شود.

رحیمی‌زاده بر لزوم ارسال لیست تمامی نواقص راه های استان به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری یزد تاکید کرد و گفت: البته نواقص ارسالی باید همراه با راهکارهای رفع نقص باشد. 

وی تصریح کرد: راه هایی که در استان دارای متولی مشخص نیست باید جهت تعیین تکلیف به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری اعلام شود.

معاون اجتماعی اداره کل دادگستری یزد اظهار کرد: پس از ارسال لیست اعضای شورای عالی تصادف استان برای معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، این لیست در اختیار دادستان های  ۱۰ شهرستان برای 

استفاده از این ظرفیت در پرونده های مرتبط قرار می گیرد.

رحیمی زاده با اشاره به اثر بازدارندگی دوربین های کنترل سرعت خودورها در جاده های استان افزود: با توجه به اثربخشی آن ها باید به روزرسانی آن نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: بانک اطلاعات رانندگان پرخطر درون و برون شهری باید به روز رسانی شود و نسبت به بحث آموزش آن ها اهتمام جدی تری صورت گیرد.

یزد

رییس دادگستری میبد جزیره ای عمل کردن برخی اداره های دولتی در بحث زمین را باعث نارضایتی مردم دانست و گفت: باید در سایه تعامل، همراهی و هم اندیشی موضع اراضی شهرستان را سامان بخشید.

علیرضا حسین بیگی در دومین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال شهرستان میبد با موضوع بررسی مشکلات اراضی کشت موقت روستای رکن آباد ، اظهار داشت: ناهماهنگی بین اداره ها و سازمان های متولی در امور زمین علاوه بر نارضایتی مردم، باعث زمین خواری و تشکیل پرونده های کیفری و حقوقی زیادی در دادگستری شده است.

وی با بیان اینکه در موضوع اراضی کشت موقت هر یک از اداره های مربوطه نظر متفاوتی در مورد قانونی بودن یا نبودن اراضی متصرفی از سوی کشاورزان دارد، افزود: باید با تعامل بیشتر بین اداره های متولی در جهت شناسایی و رفع مشکل حرکت کرد تا ضمن مشخص شدن محدوده تصرف  قانونی کشاورزان با متجاوزان به اراضی بیت المال برخورد شود.

دادستان عمومی و انقلاب میبد نیز در این جلسه ضمن تذکر در مورد نبود همکاری بین اداره های  منابع طبیعی و مسکن و شهرسازی در مورد اراضی که در محدوده شهری قرار دارد، گفت: تشکیل بانک اطلاعاتی اداره ها در مورد وضعیت اراضی و مشخص کردن محدوده دقیق اراضی دولتی می تواند برای سامان بخشیدن به مشکلات این حوزه راهکشا باشد.

در این نشست مقرر گردید در جهت حل مشکل کشاورزانی که تاراضی متصرفی آنان قانونی بوده، موضوع در کمیسیون رفع تداخل اراضی مطرح شود تا ضمن رفع مشکلات کشاورزان نسبت به برخورد قاطع با متصرفان غیرقانونی و تعیین محدوده اراضی اقدام شود.

یزد

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان یزد گفت: با توجه به تفاهم و نامه‌نگاری‌های انجام شده ، تامین نور بازی میان تیم ها بر عهده باشگاه هاست و قطعی آن به دلیل تایید تکنسین برق باشگاه شهید قندی یزد بود.  

علی محمد شیخی در خصوص قطعی نور ورزشگاه شهید نصیری یزد افزود: با توجه به شرایط پیش آمده و برگزاری بازی لیگ فوتبال در زیر نور، تفاهم  و نامه نگاری با هیات فوتبال استان صورت گرفته که تمامی هزینه ها، تعمیر و پشتیبانی نور ورزشگاه در زمان برگزاری بازی بر عهده باشگاه هاست و این اداره کل تنها در اختیار گذاشتن زمین و تجهیزات بازی را رایگان عهده دار است.

وی افزود: متاسفانه خرابی فیوز نورهای ورزشگاه شهید نصیری و با توجه به اینکه برگزاری بازی در زمان اوج مصرف و گرمای شدید یزد بود ، مشکل قطع برق پیش آمده مربوط به فیوز تابلو برق است که با توجه به بازدید و سرویس تکنسین برق شرکت شهید قندی یزد تایید شد، متاسفانه نیاز به فیوز جدید به هزینه بیش از ۱۵ میلیون تومان داشت .

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان یزد تصریح کرد: با این وجود تعویض فیوز و رفع خرابی آن برای نبود نور ورزشگاه برعهده باشگاه هاست ولی باشگاه ها نه اقدامی برای خرید و تعویض انجام دادند و نه درخواستی به اداره کل ارسال کرده اند و شاهد قطعی نور ورزشگاه در زمان برگزاری بازی بودیم.

شیخی خبر داد: بنابراین  با تدابیر انجام شده و تامین مبلغ مورد نیاز ، فیوز خریداری و نصب شد که برای بازی پنج شنبه شب ۲۳ مرداد ماه در بازی یزد لوله قطعی نور نداشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =