احیای هویت شهر تبریز هدف اصلی ساخت پارک بزرگ است

تبریز- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجا ن‌شرقی با بیان اینکه پارک، مشخصات و تعاریف مشخص خود را دارد و باید هویت اصلی باغ پارک های بزرگ حفظ شود تا نتیجه بهتری کسب کنیم، گفت: احیای هویت شهر تبریز هدف اصلی ساخت پارک بزرگ است.

جواد رحمتی روز پنجشنبه در جلسه بررسی طرح‌های مشاورین ساخت پارک بزرگ تبریز، اظهار کرد: مشاوران طرح‌ها باید فارغ از کارهای کلیشه‌ای، نسبت به به‌روز کردن اطلاعات و پیاده‌کردن نمونه‌های به‌روز دنیا پیشقدم بوده و یک رویکرد جدید داشته باشند.

وی ادامه داد: منطقه پارک بزرگ تبریز دارای فضای سبز گسترده‌ای است، اما افزایش سرانه‌ فضای سبزی در این منطقه صورت نمی‌گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به خصوصیت منحصر به فرد پارک بزرگ، خاطرنشان کرد: پارک بزرگ تبریز در قیاس با نمونه‌های مشابه خارجی طرحی ویژه و منحصربه‌فرد در جوار زمین‌های کشاورزی است، اما خیابان‌کشی و جدول گذاری برای کشاندن مردم به این پارک کار اشتباهی است.

وی ادامه داد: نباید به بهانه ساخت پارک برای مردم تناسب منطقه را تخریب کنیم که البته سازمان محیط زیست و جهادکشاورزی نیز در این زمینه نگرانی‌هایی دارند.

رحمتی با اشاره به آبگیری دریاچه پارک بزرگ نیز گفت: ستاد احیای دریاچه اورمیه، آبگیری دریاچه پارک بزرگ را استثنا کرده و قرار شده آبگیری در این دریاچه اتفاق بیافتد، ولی با این شرط که در غیر فصل کشاورزی این آب رهاسازی شود.

وی ادامه داد: یک پیشنهاد برای آبگیری دریاچه پارک بزرگ، زه‌آب تبریز است که ۳۰۰ لیتر در ثانیه برآورد ما است و می‌تواند برای تامین آب پارک بزرگ مد نظر قرار بگیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =