خط تولید ماسک در شهرک صنعتی آبادان راه اندازی شد

آبادان – ایرنا –واحد تولیدی ماسک سه لایه با سرمایه گذاری ۴۵ میلیارد ریال در شرکت لطیف پاک افق اروند در شهرک صنعتی آبادان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا  معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند گفت: روز پنجشنبه در جریان افتتاح این خط تولید و بازدید از واحدهای صنعتی شهرک صنعتی آبادان به خبرنگاران گفت: این واحد تولیدی با ظرفیت تولید روزانه ۹۰ هزارعدد و سالانه ۲۸ میلیون عدد ماسک اشتغال ۳۰ نفر به طور مستقیم و ۱۰۰ نفر غیر مستقیم را فراهم می کند.

سیدعلی موسوی افزود: این واحد علاوه بر تولید مواد ضدعفونی دست، سطوح و مواد شوینده،پکج بهداشتی تولید مورد نیاز منطقه، کشور و کشورهای همسایه تامین خواهد شد.

وی در جریان بازدید از واحد تولیدی طرح توسعه پارس اروند نیز گفت: طرح توسعه تولیدی لامپ اروند یکی از واحدهای صنعتی بسیار مهم است و شروع کار توسعه آن بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد.

وی در بخش دیگر با اشاره به تلاش‌های خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: خبرنگاران در موقعیت‌های مختلف و در شرایط کرونایی و گرمای بالای ۵۰ درجه طی سه ماهه گذشته در مراسم افتتاحیه واحدهای تولیدی در منطقه آزاد اروند حضور پررنگی داشته‌اند جای تقدیر دارد.

افتتاح چهار طرح تولیدی منطقه آزاد اروند در هفته دولت

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند از افتتاح چهار طرح تولیدی در هفته دولت خبر داد و گفت: چهار طرح تولیدی و ۲ واحد خدماتی و تجاری با سرمایه گذاری بخش خصوصی به میزان ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال با اشتغال ۳۲۰ شغل مستقیم در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

موسوی اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود مرتضی بانک مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی و سایر مسئولان کشوری و استانی در افتتاحیه طرح صنعتی، خدماتی و تجاری منطقه آزاد اروند در هفته دولت حضور داشته باشند.

مدیر عامل منطقه آزاد اروند در این آیین نیز گفت: هدف از راه اندازی این واحدها توسعه صنایع پایین دستی و کوچک در صنعت تولید نهایی است .

اسمعیل زمانی افزود: این مجموعه کامل به عنوان صنایع کرونایی تعریف شده و با ظهور این صنایع تولیدات بهداشتی ویژه مصرف آنها بالا رفته و به تولیدکنندگان این نوید را می دهد که فقط به بازار منطقه نظر نداشته باشند بلکه بازار کشورهای همسایه را هم  در نظر بگیرند.

وی افزود: در هفته گذشته در نشست و دیداری که  با استانداران مناطق جنوبی عراق داشتیم آنها متقاضی محصولات بهداشتی صنایع کرونایی همچون اکسیژن و ماسک بوده اند.

بنا به این گزارش واحد تولیدی ماسک شرکت لطیف پاک افق اروند در سال جهش تولید و در سرزمین فتح با حضور مسئولان منطقه آزاد اروند در شرکت شهرک صنعتی آبادان افتتاح شد.

همچنین از خط تولید جدید نوشابه شرکت زمزم، واحد صنعتی لوتوس تولیدکننده انواع روشویی و کابینت حمام و شرکت پارس اروند تولید لامپ با حضور مسئولان منطقه آزاد اروند بازدید شد.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است. 
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =