رسانه‌های کشور فرهنگ ایثار و جهاد را در جهان ترویج کردند

قزوین - ایرنا - فرمانده انتظامی استان قزوین با اشاره به ترویج فرهنگ مقاومت، ایثار و جهاد در جهان از سوی رسانه‌ها، گفت: خبرنگاران در واقع همواره پشتیان پلیس و مردم بوده تا جایی که با ارایه عملکرد این نیرو به تصویر کشیدن مجاهدت‌های پلیس در راستای ایجاد امنیت به شهروندان، باعث اعتمادسازی‌های لازم در این حوزه شده‌اند.

سردار مهدی حاجیان روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران استان قزوین ضمن تبریک به مناسبت روز خبرنگار، اظهار داشت: نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه بی بدیل بوده و اثرگذاری آنان در تنویر افکار عمومی، به عنوان زبان گویای جامعه امروز بر کسی پوشیده نیست.

وی ادامه داد: در واقع رسانه می‌تواند چهره خوبی از فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی را با قلم شیوای خود در سطح جهان ارایه داده و به همین خاطر خبرنگاران، سربازان گمنام این حوزه به شمار رفته و امروز نیز در جنگ نرم افزاری، کشوری موفق خواهد بود که دارای رسانه‌های قوی و قدرتمند باشد.

سردار حاجیان با بیان اینکه قلم رسانه در واقع بیداری اسلامی را رقم زد، تصریح کرد: به معنای خاص کلمه، قلم رسای اصحاب رسانه باعث شده تا میهن اسلامی ما در بین کشورهای جهان و منطقه همیشه حرف تازه‌ای برای گفتن داشته باشد و به همین لحاظ نگاه ویژه‌ای به این حوزه باید صورت بگیرد.

وی احساس امنیت را مهمتر و ارزشمندتر از مولفه امنیت دانست و گفت: احساس امنیت با قلم خبرنگار در جامعه معنی و مفهوم پیدا می‌کند و این در حالی است که اصحاب رسانه تاثیرگذاری شگرفی در ایجاد وحدت، همدلی و غرور ملی داشته که این مساله موجب ارتقا و القای امنیت در بین مردم شده است.

سردار حاجیان با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی استان قزوین در چهار ماه نخست سال جاری، افزود: سهم قزوین در بخش راه‌های اصلی کشور با ۶۲۹ کیلومتر آزادراه و بزرگراه، ۳.۶ درصد و سهم تصادفات جاده‌ای آن نیز ۲.۸ درصد بوده و طی این مدت هم در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش ۱۹.۵ درصدی تردد خودروها در مسیرهای مورد نظر بوده‌ایم.

به گفته وی، مجموع تصادفات چهار ماه نخست امسال استان قزوین نسبت به سال گذشته ۴۶.۷ درصد، تصادفات منجر به فوت ۳۷.۸ درصد، تصادفات خسارتی ۵۲.۲ درصد و تعداد فوتی‌های ناشی از تصادفات برون شهری نیز ۷.۶ درصد کاهش داشته است.

این مسوول انتظامی ادامه داد: در حوزه پلیس راهور نیز تعداد فوتی‌های درون شهری ناشی از تصادف با افزایش چهار نفر نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبرو بوده‌ایم و مجموع خودروهای توقیف شده با اعمال قانون نیز ۲۷ درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: در بخش مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ در سال جاری شاهد تماس تلفنی مردم با پلیس به میزان ۲۴۴ هزار و ۶۶۱ مورد بودیم و در حوزه مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی با تشکیل یک هزار و ۹۶۴ پرونده، ۸۰ درصد آن منجر به مصالحه و سازش شد.

سردار حاجیان تاکید کرد: در حوزه فضای مجازی نیز ۱۳۶ درصد از جرایم سایبری به وقوع پیوسته در استان کشف و ۱۰۱ نفر دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی ادامه داد: با کشف ۱۷ باند و دستگیری ۵۳ سارق در ۲۹۱ فقره سرقت صورت گرفته، پلیس قزوین موفق به کشف ۳۰۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اموال مسروقه شد و در حوزه قاچاق نیز ۲۰۷ میلیارد و ۲۰۵ میلیون ریال انواع کالا کشف و ضبط شد .

به گفته این مقام انتظامی، طی چهار ماه نخست امسال و با توجه به شیوع ویروس کرونا، پلیس برای مبارزه با کالاهای احتکاری موفق به ۳۴ هزار و ۴۵۰ مورد بازرسی از صنوف شد که یک هزار و ۶۶۵ مورد آن متخلف و با آنها برخورد شد.

سردار حاجیان تصریح کرد: امسال با کشف یک هزار و ۸۰۵ کیلوگرم انواع موادمخدر و ۶۷۲ هزار و ۷۰۰ لیتر سوخت قاچاق موفق به افزایش ۶۷ درصدی کشفیات در بخش موادمخدر و ۲۳۷ درصدی سوخت شدیم. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =