کانون ابوذر تهران به مرکزی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تبدیل می‌شود

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۱۷ تهران می‌گوید:‌ کانون «ابوذر» که پیش از این بخش اعظم آن در اختیار آموزش‌وپرورش بود، با حدود ۲۰ هزار مترمربع مساحت به مرکزی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در این منطقه از پایتخت تبدیل می‌شود.  

«محمود کلهری» روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این ملک که به شهرداری تهران تعلق دارد، در سایه تعامل با آموزش‌وپرورش به زودی در اختیار ما قرار می‌گیرد تا در بخش‌های راه‌اندازی مدرسه کودکان کار و ایجاد اشتغال زنان سرپرست خانواده و اقشار آسیب‌پذیر مورد استفاده قرار گیرد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر چهار مدرسه دیگر برای کودکان کار و اشتغال بانوان سرپرست خانوار در منطقه ۱۷ تهران وجود دارد، اظهارداشت:‌ بسیاری از املاک این منطقه در سال‌های گذشته واگذار شده و باید از املاک اندکی که برای ما باقی مانده است، به بهترین شکل ممکن استفاده شود.
وی با بیان اینکه تعدادی از املاک این منطقه در گذشته به طور رایگان در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی قرار گرفته بود، ‌اظهار داشت: بخشی از این املاک در شرف بازپس‌گیری است و بخشی نیز با همکاری و همراهی دادسرای تهران و شورای حفظ حقوق بیت‌المال پس گرفته می‌شود.

کانون ابوذر در قالب مجموعه فرهنگی و ورزشی در خیابان ابوذر یا فلاح تهران قرار دارد؛‌ این مجموعه سال‌ها از سوی چند دستگاه و وزارتخانه از جمله وزارت آموزش و پرورش و بهزیستی مورد بهره‌برداری قرار ‌گرفته است و با توجه به وجود سند مالکیت آن به نام شهرداری، به زودی در اختیار این نهاد قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =