استاندار گیلان: توسعه و آبادانی، در سایه همبستگی و مشارکت مردم محقق می شود

رشت - ایرنا- استاندار گیلان تحقق توسعه و آبادانی را در سایه همبستگی و مشارکت مردم دانست و گفت: پیگیری های جدی در سطوح ملی برای رفع مشکل آب آشامیدنی شهروندان مناطق مختلف استان از جمله رودسر و املش انجام شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع روز پنجشنبه در مراسم بهره برداری از  فاز اول پروژه آبرسانی به ۱۱ روستای شهرستان املش، بهره برداری و افتتاح هر پروژه را موجب خرسندی خدمتگزاران کشور عنوان و تصریح کرد: بی شک کسب رضایت مردم به عنوان ولی نعمتان ایران اسلامی از آرمان های این نظام مردمی است.

وی با اشاره به تحریم های سخت دشمنان علیه ملت و نظام اسلامی ایران و افزایش فشارها طی سال های اخیر افزود: در سایه همدلی ، همبستگی و مشارکت مردم غیور و شجاع ایران و بهره گیری از منویات رهبر معظم انقلاب ، در ایام مختلف سال شاهد افتتاح پروژه هایی در مسیر عمران و آبادی کشور هستیم.

زارع خاطرنشان کرد: به یقین خدمت رسانی در روستاها از اولویت بالایی برخوردار است به ویژه آنکه بخش قابل توجهی از جمعیت گیلان را روستانشینان تشکیل می دهند.

استاندار گیلان به نقش موثر روستاییان در تامین امنیت و سلامت غذایی هموطنان اشاره و اضافه کرد:  روستاییان در تامین کالاهای اساسی و استراتژیک کشور نقش مهمی دارند.

 وی با اشاره به انجام طرح های عمرانی  از سوی دستگاه های اجرایی و نیز طرح های مشارکتی در روستاهای استان  گفت: از جمله طرح های مشارکتی استان آبرسانی به ۱۱روستای شهرستان املش است که بر لزوم شتاب در بهره برداری آن تاکید داشتم و با حمایت هایی که صورت می گیرد ، بزودی فازهای بعدی آن هم تکمیل می شود.

 نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به چالش آب آشامیدنی در یک سوم از شهر و برخی روستاهای املش و نشست خود با وزیر نیرو در دوشنبه هفته جاری ، خاطرنشان کرد: دکتر اردکانیان  وزیر نیرو درخصوص تامین اعتبار برای تکمیل مجتمع تصفیه خانه طول لات رحیم آباد قول مساعد داده  که در رفع مشکلات حوزه آب در شهرستان املش هم موثر است.

فاز اول پروژه آبرسانی به ۱۱ روستای املش امروز با حضور ارسلان زارع استاندار گیلان و آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان امروز پنجشنبه به بهره برداری رسید .

در اجرای  فاز اول پروژه آبرسانی که اجرای آن از سال ۹۶ با همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه قدس گیلان و شرکت آب و فاضلاب استان آغاز شده ، ۱۵میلیارد ریال از سوی این شرکت هزینه شده است.

تکمیل این پروژه نیازمند تخصیص۵۲  میلیارد ریال اعتبار است که با تحقق این مهم ،تمامی ۱۱ روستای شهرستان املش  با جمعیتی افزون بر ۹۰۰ خانوار روستایی از نعمت آب آشامیدنی برخوردار می شوند.

در حال حاضر ۹۹.۹۳درصد جمعیت شهری و ۷۷.۳۲ درصد جمعیت روستایی استان از خدمات آب شرب بهداشتی بهره مند می باشند.

شهرستان املش با دو بخش مرکزی و رانکوه و ۴۴ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری شرق مرکز گیلان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =