۲ میلیارد ریال بسته حمایتی آماده توزیع بین نیازمندان سیستان و بلوچستان است

زاهدان- ایرنا- فرمانده قرارگاه فرهنگی جهادی حضرت مهدی(عج) بسیج سازندگی استان تهران گفت: ۲ میلیارد ریال بسته بهداشتی و معیشتی برای توزیع بین اقشار مستضعف سیستان و بلوچستان باعنوان رزمایش« قربان - غدیر» از سوی این قرارگاه آماده شده که روز یکشنبه آینده توزیع می‌شود.

مهرشاد سهیلی که به منظور توزیع کمکهای اهدایی مردمی به زاهدان سفر کرده روز پنجشنبه به مناسبت هفته خبرنگار با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان و دیدار با خبرنگاران و کارکنان این مرکز اظهارداشت: این رزمایش با هدف لبیک به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که در دیدار اخیرشان با نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر تداوم طرح مواسات و همدلی مطرح فرمودند اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: ارزش اقلام بهداشتی و معیشتی که در این رزمایش بین اقشار ضعیف سیستان و بلوچستان توزیع می‌شود ۲ میلیارد ریال بوده که از طریق مشارکت‌های مردمی، مراکز بیمه‌ای و شرکت‌های تولیدی جمع آوری شده است.

فرمانده قرارگاه فرهنگی جهادی حضرت مهدی(عج) گفت: ۵۰ درصد از هزینه‌های بسته‌های بهداشتی و معیشتی از سوی شرکت‌های تولیدی و مراکز بیمه‌ای تامین شده است.

وی اظهارداشت: این رزمایش توسط قرارگاه حضرت مهدی(عج) و با همکاری بسیج و گروه‌های جهادی در سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد.

سهیلی بیان کرد: قرارگاه حضرت مهدی(عج) در سال ۹۲ تحت عنوان یک قرارگاه فرهنگی در کشور ایجاد شد که هم‌اینک در بحث محرومیت زدایی و کمک به اقشار نیازمند جامعه نیز فعالیت می‌کند.

وی تصریح کرد: این قرارگاه علاوه بر کار فرهنگی در سیستان و بلوچستان به موضوع معیشت اقشار ضعیف این استان نیز ورود جدی خواهد کرد.

فرمانده قرارگاه فرهنگی جهادی حضرت مهدی(عج) گفت: توزیع بسته‌های معیشتی و اطعام نیازمندان در سیستان و بلوچستان همراه با اقدامات فرهنگی از اهمیت زیادی برخوردار است که این قرارگاه در این بخش بطور جدی  ورود کرده است.

وی بیان کرد: بسته‌های معیشتی به تنهایی نمی‌تواند مشکلاتی از اقشار ضعیف جامعه را برطرف کند بلکه باید به دنبال ایجاد کارگاه‌های تولیدی برای اشتغال این افراد باشیم که از ماندگاری و تاثیرگذاری بیشتری برخوردار است.

سهیلی اظهارداشت: با بانک‌های عامل نشست‌هایی را برگزار خواهیم کرد تا با ارائه تسهیلات ارزان قیمت برای جوانان جویای کار ایجاد اشتغال کنیم.

وی تاکید کرد: از ظرفیت شرکت‌هایی که با قرارگاه فرهنگی جهادی حضرت مهدی(عج) همکاری دارند برای ایجاد اشتغال در سیستان و بلوچستان استفاده خواهیم کرد.

فرمانده قرارگاه فرهنگی جهادی حضرت مهدی(عج) گفت: رسالت اصلی این قرارگاه اقدامات فرهنگی و جهادی است و تلاش برای استفاده از پیوست رسانه‌ای در طرح ها و اقدامات قرارگاه از ضروریات است که در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه جوانان شیعه و سنی سیستان و بلوچستان اشتیاق بسیار زیادی برای انجام کارهای جهادی و محرومیت زدایی دارند افزود: در تلاش هستیم تا در کارهای این قرارگاه دوگانگی ایجاد نشود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =