بیمارستان جایگزین ۲۳۷ تختخوابی رازی قائمشهر تا پایان سال تکمیل می‌شود

ساری - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت که پروژه تازه تاسیس بیمارستان رازی شهرستان قائمشهر تا پایان اسفند ماه امسال تکمیل و به بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمدباقر نوبخت روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از این پروژه در گفت و گو با خبرنگاران از برگزاری " نشستی مناسب " با مسئولان مازندرانی در رابطه با تکمیل واحدهای بهداشتی و درمانی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد و افزود: در این جلسه در باره بیمارستان رازی بحث شد که آیا می توانند این ۲۷۳ تخت را تا پایان سال تجهیز و تحویل دهند که آنها هم تعهد کرده اند که این کار محقق شود.

وی گفت : با توجه به اعتباراتی که تاکنون برای ساخت بیمارستان جایگزین رازی قائمشهر تخصیص یافت ، اکنون این تعهد را مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ممازندران می دهند که با دریافت مبلغی بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان اعتبار ، این پروژه را تکمیل و تجهیز کنند.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اعلام اینکه بیمارستان جایگزین رازی قائمشهر مزیت بسیار بالایی برای استان مازندران دارد ، افزود : در همین راستا برای این که ارایه خدمات درمانی مخصوصا در این شرایط کرونایی داشته باشیم باید امکانات این بیمارستان هم توسعه پیدا کند.

وی ادامه داد : با تکمیل این پروژه ۲۷۳ تختی که اضافه شده و در اختیار قرار می گیرد ، ۱۰ هزار مجوز استخدام هم سازمان برنامه بودجه به دانشگاه ها و وزارت بهداشت داده است که نیروهای این بخش هم تامین می شود و در این راستا افرادی که به صورت شرکتی اکنون در این بیمارستان شاغل هستند در اولویت استخدام قرار می گیرند.

معاون رئیس جمهوری گفت : زمانی که این بیمارستان جایگزین به ظرفیت های درمانی مازندران اضافه شود، قاعدتاً نیاز به کادر جدید است که امیدواریم با این ۱۰ هزار مجوز استخدام که داده شده مشکل تامین نیروی انسانی نداشته باشیم.

دکتر نوبخت برای بازدید ، افتتاح و آغاز اجرای تعدادی از طرح های مهم و زیرساختی به مازندران سفر کرده است. سفر معاون رییس جمهوری از عصر دیروز آغاز شد و شامگاه امروز پایان می یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =