وضعیت هشدار کرونایی برای استان سمنان

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان با بیان اینکه استان در وضعیت هشدار کرونا قرار دارد گفت: سرخه تنها شهرستان استان در وضعیت سفید از لحاظ شیوع کرونا است.

علیرضا آشناگر روز پنجشنبه در گردهمایی ائمه جمعه استان در سالن اجتماعات نهاد شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان سمنان ابراز داشت: شهرستان‌های آرادان، میامی و مهدیشهر در وضعیت زرد قرار دارند.

وی ادامه داد: دامغان، سمنان و گرمسار در وضعیت نارنجی از لحاظ شیوع کرونا قرار دارند.

وی بیان کرد: بعد از قم استان سمنان جزو استان‌هایی بود که درگیر کرونا شد، اما با عملکرد مطلوب، دوره اوج شیوع بیماری در استان کنترل شد.

آشناگر اظهار داشت: همجواری استان سمنان با هشت استان بزرگ کشور سرعت انتشار کرونا در استان را زیاد کرده است.

بستری ۱۵۸ مبتلا به کرونا در استان سمنان

استاندار سمنان در ادامه افزود: در دوره اوج اول شیوع کرونا ۳۲۰ نفر در استان سمنان بستری شدند و در زمان حاضر  ۱۵۸ نفر در این استان به دلیل ابتلا به کرونا بستری هستند و تعداد افراد بستری نسبت به روز گذشته ۱۱ نفر کم شده و حالت نزولی پیدا کرده است.

استاندار سمنان تصریح کرد: تلاش دولت و کادر درمانی در کنترل کرونا ستودنی است و در بدترین شرایط ۴۰ درصد تخت بیمارستان ها در استان سمنان اشغال شد و امکانات در استان سمنان مطلوب است.

وی خاطر نشان کرد: ۲ هزار و ۲۵۸ نفر مبتلای قطعی به کرونا در استان سمنان شناسایی شد که از این تعداد ۲۴۷ نفر فوت شدند و ۲ هزار و ۲۶۷ نفر با بهبودی از مراکز درمانی ترخیص شدند.

استاندار سمنان یادآور شد: نماز جمعه این هفته در مناطق زرد و سفید برگزار می شود و کمک شود در مناطق قرمز و نارنجی برگزار نشود.

وی اضافه کرد: در مورد برگزاری عزاداری محرم نیز مقام معظم رهبری تکلیف لازم را ابراز کردند و دستورالعمل مربوطه به وسیله ستاد ملی مقابله با کرونا تدوین شد.

آشناگر اظهار داشت:  سیاست دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا برگزاری مراسم عزاداری حسینی مشروط به رعایت ضوابط است و طبق شیوه‌نامه بهداشتی، مراسم عزاداری درحسینیه‌ها، مساجد، تکایا و فضای سربسته برگزارنمی‌شود.

وی تاکید کرد: مراسم عزاداری  حسینی باید در فضای باز با رعایت ضوابط بهداشتی و داشتن ماسک و داشتن حداقل ۲ متر فاصله از یکدیگر و در مدت حداکثر ۲ ساعت برگزار شود.

استاندار سمنان گفت: دسته‌روی، طبل‌زنی و سنج‌زنی ممنوع بوده و در فضای باز امکان زنجیر زنی با رعایت نکات بهداشتی وجود دارد.

در گردهمایی ائمه جمعه استان سمنان از خدمات محمد حسن پیرچه تقدیر و حجت‌الاسلام محسن فاطمی‌نیا به عنوان مدیر جدید نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان سمنان معرفی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =