۵۷ هزار خانه برای محرومان کشور در دست ساخت است

ساری - ایرنا - رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت که در حال حاضر ۵۰ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان در کشور در دست ساخت قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمدرضا تابش روز پنجشنبه در حاشیه آغاز ساخت ۲ هزار خانه برای محرومان مازندران در ساری در گفت و گو با خبرنگاران افزود : این واحدهای مسکونی با کمک های دولت و تسهیلات ارزان قیمت برای محرومان احداث می شود.
همزمان با دومین روز سفر دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان مازندران ، کلنگ نمادین ساخت ۲ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان استان صبح امروز پنجشنبه در روستای دازمیرکنده شهرستان ساری به زمین زده شد.

روسای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور پیش از آغاز ساخت این واحدهای مسکونی تفاهمنامه ای با هم امضاء کرده اند که این واحدها را طی یک سال تکمیل کرده و تحویل دهند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی میزان تسهیلات این واحدهای مسکونی را برای هر واحد ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و مزیت این واحدها را عدم نیاز به آورده متقاضی برشمرد.

تابش مدت زمان تکمیل این واحدها را یک ساله اعلام کرد  و اظهار داشت : تاکنون ۲۰ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان در سطح کشور با کمک مالی دولت و تسهیلات بانکی تکمیل و تحویل این قشر شده است.
وی افزود : با تکمیل واحدهای در دست ساخت تا سال آینده حدود ۷۷ هزار خانوار محروم در سطح استان های کشور مسکن دار می شوند.
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  اولویت واگذاری این واحدها را مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد معرفی کرد و گفت : سایر محرومان نیز در صورت تقاضا و مشمول شدن از این واحدها بهره مند خواهند شد.
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در گفت و گو با خبرنگاران از مساعدت مالی دولت تدبیر و امید برای ساخت مسکن محرومان و مددجویان در سطح کشور قدردانی کرد و گفت : تمام واحدهای مسکونی برای محرومان و مدد جویان تحت پوشش این نهاد با کمک دولت و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخته می شود.
مرتضی بختیاری افزود : بخشی از هزینه ساخت مسکن محرومان از سوی خیرین تامین می شود که در این ارتباط سال گذشته ۵۰۰ واحد مسکونی محرومان با کمک خیرین مازندرانی ساخته و تحویل شده است.
وی گفت : هم اکنون حدود چهار هزار مددجوی تحت پوشش کمیته امداد در مازندران فاقد مسکن هستند که مسکن بخشی از این محرومان از محل ۲ هزار واحد در دست اجرا تامین خواهد شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =