خیرین کنگاور بیش از ۴ میلیارد ریال به آسیب‌دیدگان کرونا کمک کردند

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار شهرستان کنگاور گفت: ۲ سازمان خیریه این شهرستان طی سال جاری بالغ بر چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برای آسیب‌دیدگان کرونا و خرید تجهیزات بیمارستانی، لوازم بهداشتی و ضدعفونی هزینه کردند.

خیراله خزایی روز پنجشنبهدر گفت و گو با خبرنگاران، با تبریک ۲۲ مرداد ماه که مصادف با سالروز تاسیس تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد است، این روز را به همه فعالان اجتماعی و تشکل‌های مردم‌ نهاد که در حوزه های مختلف بخصوص در حوزه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا فعالیت می کنند، تبریک گفت و افزود: خدمات بی منت و افتخاری این عزیزان در درگاه خداوند متعال بی نصیب نخواهد بود.   
او به سازمان‌های مردم نهادی که از طریق فرمانداری موفق به اخذ مجوز شده اند اشاره کرد و افزود، ۶ سازمان مردم نهاد مجوز تاسیس گرفتند که با ۶۴ عضو اصلی و بیش از ۳۰۰ نفر افراد فعال در زمینه های مختلف فعالیت می کنند.
خزایی در ادامه با اشاره به حضور فعال این تشکل ها اظهار داشت: در سال ۱۳۹۸ و چند ماه سپری شده از سال جاری بیش از ۱۰۰ برنامه در حوزه های مرتبط با اساسنامه در این شهرستان اجرا شده است. 
فرماندار کنگاور ادامه داد: از۶ سازمان مردم نهاد، ۲ سازمان خیریه قائم آل محمد و خیریه بیمارستان شهید چمران در زمینه نیکوکاری و امور خیریه فعالیت دارند که سازمان خیریه قائم آل محمد امسال، ۱۹۰میلیون تومان وجه نقد به حساب ۹۰۰ نفر جامعه هدف افراد بی بضاعت و آسیب دیده از کرونا کمک واریز کرده و از این مقدار ۶۰ میلیون تومان سبد کالا تهیه و توزیع شده است. 

وی همچنین افزود: عملکرد خیریه بیمارستان شهید دکتر چمران؛ ۲۰۰میلون تومان وجه نقد توسط خیرین شهرستان بوده که در زمینه های خرید اقلام مورد نیاز بیمارستان، خرید تجهیزات دیالیز، دارو، تجهیزات بخش پاتولوژی، احداث بخش دیالیز بیمارستان و پک های بهداشتی و ۱۰۰تخته پتو هزینه شده است.

خزایی در خاتمه اظهار داشت: همچنین ۳۰ میلیون تومان، دیگر سازمانها پک های بهداشتی و اقلام خوراکی تهیه و بین اقشار آسیب پذیر توزیع کرده اند.

شهرستان کنگاور در استان کرمانشاه قرار دارد که از حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت برخوردار است.