دوست‌داشتن‌هایمان را نقاشی کنیم

تهران- ایرنا- «مینا هاشمی» مجری خاطره‌ساز دهه ۶۰، با اشاره به اهمیت آگاه‌کردن کودکان در مورد بیماری کرونا و ضرورت رعایت موارد بهداشتی گفت: پدر و مادرها می‌توانند به بچه‌ها آرامش و آموزش دهند و مثلا بگویند ما از ویروس قوی‌تر هستیم، اما فعلا نباید همدیگر را بغل کنیم، ولی در عوض در نقاشی‌هایی که برای هم می‌کشیم همدیگر را بغل کرده و می‌بوسیم و دوست داشتن‌هایمان را نقاشی می‌کنیم تا ویروس برای همیشه برود.

مینا هاشمی به خبرنگار ایرنا گفت: درلابلای خبرهای بد و تلخ خبر مهربانی‌ها، گذشت‌ها، دستگیری‌ها و کمک‌ها حال همه مان را بهتر می‌کند، دنیا غرق در غرور و خودبینی و زیاده خواهی ما آدم‌ها شده بود هرکدام در هرکجای جغرافیا به شکلی غرق در دنیا شده بودیم و شاید خدا دنیا رو یکبار ریست/ reset کرد تا یادمان بیاورد دنیا صاحب دارد و یادمان بیاورد قدرت ما در برابر قدرت و عظمتش بسیار ناچیز است.

وی افزود: در کنار همه اینها اما دوران خانه‌نشینی کرونایی فرصتی شد برای مطالعات جدید و تحقیقات پساکرونایی و قطعا تاثیراتش را در محیط زیست، اقتصاد و حتی سیاست و ابعاد دیگر زندگی اجتماعی بشر خواهد گذاشت و در یک کلام زمین را متحول خواهدکرد.
این مجری دهه ۶۰ از مردم خواست به شیوه‌های ساده‌ای که کارشناسان بهداشتی توصیه می‌کنند ماسک زدن، خودداری از حضور در تجمعات و ضدعفونی کردن، مراقب خود و جامعه باشند و البته به دلیل حضور و توجه کودکان دقت داشته باشند که دچار وسواس هم نشوند.

والدین توجه داشته باشند با رفتارها و کلامشان باعث اضطراب و ترس بچه‌ها نشوند.

هاشمی گفت: کرونا می تواند نوعی خودمراقبتی را رواج دهد اگر پدرها و مادرها بلد باشند چگونه بچه‌ها را آگاه کنند؛ مثلا در قصه‌هایی که برای بچه‌ها می‌خوانند به آنها آموزش دهند که در هر شرایطی ما می توانیم ازخودمان مراقبت کنیم مثلا بگویند در هرصورت ما از ویروس قوی تریم و وسیله دفاع ما ماسک هست و اینکه فعلا نباید همدیگر را بغل کنیم، روبوسی کنیم ولی درعوض در نقاشی‌هایی که برا ی هم می‌کشیم همدیگر را می‌بوسیم وبهم عشق می ورزیم تا ویروس برای همیشه برود. با ویروس می جنگیم چون قهرمانیم و بسیاری از راهکارهای ظریف دیگر که می شود از ذهن خلاق کودک هم کمک گرفت.
این مجری کودک در مورد روزهای خانه نشینی اش گفت: به احترام اهمیت سلامت جامعه طبق توصیه و تاکیدات در ابتدای شیوع کرونا مثل بقیه افراد دلسوز جامعه در قرنطینه ماندم و پس از ازسرگیری فعالیت های اجتماعی فعالیت هایم را با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سر گرفتم.
هاشمی مطالعه را بیشترین فعالیت این دوران خود عنوان کرد و افزود: دوران قرنطینه فرصتی برای رسیدگی به زندگی و توانمندی های خانه داری بود و همان اوایل شروع کردم به درست کردن موادی که می شد در خانه تهیه کرد مثل ماست و پخت نان و کیک خلاصه درس نوستالژی کوکب خانم زن باسلیقه ای بود در زندگی من نمود پیدا کرد.
وی ادامه داد: در حیطه کار فرهنگی نیز سعی کردم از طریق امکان لایو (زنده) اینستاگرام با مخاطبان عزیز گپ بزنم و جدیدا هم که با طرح خانم گیتی فرشفایی در کمیسیون خلاقیت و نوآوری انجمن تخصصی کودک و رسانه شنبه‌ها به صورت مجازی با حضور هنرمندان تجربیات خود را منتقل می‌کنیم تا دورادور عشق و هنر و تجربه را در محضر مخاطبان تلفیق کنیم.

این مجری کودک ادامه داد: فرصتی که کرونا داد بدرد بخور بود، تلاش ها برای درک وضعیت و از دل تاریکی، ترس و اضطراب، روشنایی امید را بیرون کشیدن، از جمله فواید آن بود. البته هنوز هم درس های زیادی هست که باید از این وضعیت گرفت و نقشه راه کرد و روزی تاریخ شهادت خواهد داد به جوانمردی تیم های پزشکی و کادرهای درمان و همه کسانی که برای نجات جسم و روح دیگران عشق و مهر به هم تعارف کردند و این یعنی بدرد بخور بودن عهد کرونا که یک درس برای همه ما بود.


 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha