کشف مواد مخدر در گچساران ۹۷ درصد افزایش یافت

گچساران - ایرنا - فرمانده انتظامی گچساران گفت: امسال بیش از ۴۷۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر در این شهرستان کشف شده است کهمیزان کشف مواد مخدر نسبت به مدت مشابه پارسال ۹۷ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا، سید محمد موسوی در آئین تجلیل از خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون هشت باند تهیه و توزیع مواد مخدر در گچساران متلاشی شده است که نسبت به مدت  مشابه سال گذشته ۱۰۰درصد افزایش نشان می دهد.

وی بیان کرد: امسال همچنین ۴۴۶ نفر معتاد در این شهرستان دستگیر شده که دستگیری معتادان نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۲ درصد افزایش داشته است.
فرمانده انتظامی گچساران ابراز داشت: پاکسازی محله های مسکونی شهری و پایش تمام روستاها برای پاکسازی مواد مخدر از دیگر اقدامات امسال برای کاهش توزیع و استفاده از مواد مخدر در این شهرستان بوده است.

کشف کالای قاچاق

وی همچنین  از کشف محموله های کالای قاچاق به ارزش ۵۵میلیارد و ۹۳۲میلیون ریال در این شهرستان در سال جاری خبر داد. 

موسوی تعداد قاچاقچیان دستگیر شده در گچساران از ابتدای سال جاری تاکنون را ۲۱۷نفر اعلام کرد و افزود: در این زمینه همچنین۱۰۷دستگاه خودرو توقیف شده است.

گزارش های مردمی به پلیس

وی ابراز داشت: امسال بیش از هفت هزار و ۵۰۷ تماس با سامانه ۱۱۰ از سوی شهروندان گچسارانی گرفته شده که ۷۰درصد گزارش های مردمی عملیاتی شده است.

وی گفت: گزارش های مردمی از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ از سوی شهروندان گچسارانی امسال ۶درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی گچساران با اشاره به اینکه ۱۳۷ نفر سارق امسال در این شهرستان دستگیر شده است. دستگیری سارقان در این شهرستان نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰۹درصد افزایش یافته است.

سوانح جاده ای درون و برون شهری

موسوی بیان کرد:امسال شمار سوانح رانندگی در جاده های درون شهری گچساران ۴۰درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته اما در عین حال تعداد جانباختگان تصادف های درون شهری در این شهرستان امسال۱۰۰درصد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد:سوانح جاده ای برون شهری نیز امسال در گچساران نسبت به مدت مشابه پارسال ۵۸ درصد کاهش یافته است.

موسوی افزود: همچنین تعداد قربانیان تصادف در جاده های برون شهری گچساران۷۱ درصد کاهش نشان می دهد.

راه اندازی پلیس فتا

وی راه اندازی پلیس فتا در گچساران را از اقدام های خوب برای ارتقای امنیت اجتماعی در این شهرستان عنوان کرد.

موسوی اضافه کرد: امسال ۷۰ فقره پرونده متهمان از سوی پلیس فتا در این شهرستان بررسی شده که مجرمان ۶۳ پرونده شناسایی شده است.

فرمانده انتظامی گچساران با اشاره به انتشار ویروس کرونا،برگزاری انتخابات و رد اعتبارنامه منتخب مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی گفت: از یک ساله اخیر تاکنون نیروی انتظامی روزهای سختی را برای تامین امنیت مردم پشت سر گذاشت.

موسوی از نماینده منتخب،دفتر ایشان و مردم برای مشارکت در آرامش گچساران پس از رد اعتبارنامه منختب مردم قدردانی کرد.

اهمیت رسانه های ارتباط جمعی در ارتقای امنیت اجتماعی

فرمانده انتظامی گچساران همچنین درباره روز خبرنگار گفت: رسالت خبرنگار تنها به انعکاس اخبار محدود نمی شود.

موسوی اضافه کرد: خبرنگاران با تشریح و واکاوی عوامل آسیب های اجتماعی می توانند یاریگر پلیس در ارتقای امنیت اجتماعی باشند.

فرمانده انتظامی گچساران تلاش برای فرهنگ سازی استفاده بهتر کاربران جاده ای و کاهش تصادف ها را از دیگرکارکردهای رسانه های ارتباط جمعی دانست.

موسوی همچنین به نامگذاری امسال به نام جهش تولید اشاره کرد و از خبرنگاران خواست آگاهی بخشی برای کاهش مصرف و حمل کالای قاچاق را در اولویت فعالیت های خود قرار دهند.

وی از تلاش رسانه های ارتباط جمعی گچساران برای تامین افزایش امنیت اجتماعی قدردانی کرد.

فرمانده انتظامی گچساران تاکید کرد: خبرنگاران در کنار مدافعان سلامت نقش مهمی در مهار بحران کرونا در کشور داشته اند.

در پایان این آئین با اهدای لوح سپاس و جوایزی از خبرنگاران گچساران به مناسبت روز هفدهم مرداد قدردانی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =