عشایر ییلاقات شیروان رایگان معاینه شدند

بجنورد- ایرنا- رییس اداره امور عشایری شیروان گفت: به منظور حفظ سلامت خانوارهای عشایری، عشایر مستقر در منطقه ییلاقی گلیل این شهرستان به صورت رایگان معاینه شده و داروی مورد نیاز در اختیار آنان قرار گرفت.

علی ابراهیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به همکاری اداره عشایری و مرکز بهداشت در اجرای این طرح، اظهار داشت: در این طرح گروه پزشکی بهداشت و سلامت شامل هشت نفر متشکل از پزشک، ماما، بهورز، کارشناس بهداشت محیط و همکاران مرکز بهداشت روستای کوسه بخش سرحد در ییلاقات گلیل، خدمات لازم را به خانواده های عشایر منطقه ارائه دادند.
وی گفت: در این برنامه یک روزه گروه پزشکی در هشت محله عشایری اقدام به کنترل فشار خون، تجویز دارو، چکاپ کامل جسمانی و ارائه دیگر معاینات پزشکی به ردان، زنان و کودکان کردند که ۵۰ خانوار مشتمل بر بیش از ۱۲۰ نفر مورد معاینه قرار گرفتند.
ابراهیمی افزود: مناطق عشایری از خدمات بهداشتی دور هستند و با توجه به شیوع ویروس کرونا، این طرح با هدف جلوگیری از تردد آنان به شهرها اجرا شد که اثربخشی خوبی نیز داشت و عشایر منطقه از آن استقبال مناسبی کردند و این برنامه در مورد عشایر سایر نقاط شهرستان نیز اجرا خواهد شد.
شهرستان شیروان ۲ هزار و ۸۰۰ خانوار عشایری با جمعیتی حدود ۱۵ هزار نفر دارد که در قالب ۹ طایفه ۳۵۰ هزار راس دام سبک در اختیار دارند.
گلیل و سرانی در ۶۰ کیلومتری شمال شهرستان شیروان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =