رفع تصرف بیش از یک هکتار از زمین‌های کشاورزی «پیشوا»

تهران- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا گفت: با تخریب ۱۳ مورد ساخت‌وساز غیرمجاز حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع از زمین‌های کشاورزی این شهرستان رفع تصرف شد.

علی عابدی روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این ساخت‌وسازهای غیرمجاز با اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی در روستای «معین‌آباد» از توابع بخش مرکزی پیشوا و با حکم قضایی تخریب شد.

وی افزود: این ساخت‌وسازها به طور عمده به چهار دیواری و احداث باغ‌ویلا اختصاص داشت که با حضور عوامل انتظامی، جهاد کشاورزی، نماینده فرمانداری و مسوولان جهاد کشاورزی به طور کامل تخریب و زمین‌های کشاورزی به حالت اولیه بازگشت.
وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۷۵ مورد ساخت‌وساز غیرمجاز در مناطق مختلف پیشوا تخریب و بیش از ۱۳۵ هزار مترمربع از زمین‌های کشاورزی شهرستان آزادسازی شده است.
عابدی اظهارداشت: ساخت‌وسازهای غیرمجاز، بخش کشاورزی شهرستان را تهدید می‌کند و لازم است تا افراد پیش از خرید هر نوع باغ یا ویلا، وضعیت آن را از جهاد کشاورزی استعلام کنند.
شهرستان پیشوا بیش از ۱۲ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد و وضعیت مناسب آب در برخی از مناطق روستایی شمال این شهرستان موجب شده است تا عده‌ای سودجو با تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی به ساخت باغ‌ویلا اقدام کنند.

مقابله با این سودجویی مدتی است که در دستور کار مسوولان قرار دارد و از سال گذشته تاکنون تعدادی از این ساخت‌وسازهای غیرمجاز با دستور قضایی تخریب شده است.
پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =