۲۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۴
کد خبرنگار: 2176
کد خبر: 83906177
۰ نفر

برچسب‌ها

رژیم صهیونیستی ورود سوخت به نوار غزه را ممنوع می کند

تهران - ایرنا - رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه و در پی ادعای اخیر خود درباره بالن های آتش زا که از نوار غزه به اراضی اشغالی فرستاده می شود، اعلام کرد اجازه نخواهد داد تا سوخت وارد این منطقه شود.

به گزارش روز پنجشنبه اسکای نیوز، در حالی که پیش از این رژیم صهیونیستی در راستای اجرای تحریم‌های خود علیه ساکنان باریکه غزه، اقدام به بستن گذرگاه بازرگانی «کرم ابوسالم» بین سرزمین‌های اشغالی و این باریکه کرد، این بار "بنی گانتس" وزیر جنگ اسرائیل از تصمیم این رژیم برای ممانعت از ورود سوخت به غزه خبر داد.

"فوزی برهوم" سخنگوی حماس این اقدام را رفتاری خصمانه خطرناک دانست که باعث بحران در نوارغزه و مختل شدن زندگی اهالی آن خواهد شد.

"محمد ثابت" مسئول شرکت توزیع برق نوار غزه نیز گفت که ممنوعیت ورود سوخت به نوار غزه باعث توقف کار تنها نیروگاه برق در این منطقه می شود و قطع برق باعث تعطیلی کار بخش های مختلف و قطعی برق خانه ها می شود.

در حال حاضر فلسطینی ها در نوار غزه تنها برای شش ساعت دارند و پس از آن برق برای ده ساعت قطع است.

در همین حال رسانه‌های رژیم صهیونیستی بهانه بسته شدن گذرگاه کریم ابو سالم را نیز فرود «بالن های آتش‌زا» در سرزمین‌های اشغالی بیان کرده‌اند.

در سال ۲۰۱۴، حماس و رژیم صهونیستی با واسطه‌گری مصر در بخشی از فلسطین که توسط رژیم صهیونیستی به مدت یک دهه است، محاصره شده، به آتش‌بس دست یافته‌اند،

اما به دلیل اقدام‌های توسعه‌طلبانه این رژیم، این آتش‌بس بارها توسط ارتش صهیونیستی نقض شده است.  

دکتر «جمال الفاضی» تحلیلگر و استاد علوم سیاسی در غزه  گفت: ارسال بالن ‌های آتش‌زا به سرزمین های اشغالی فلسطین پیام‌هایی از سوی «حماس» برای رژیم صهیونیستی است که به فشار اقتصادی و محاصره نوار غزه که بخشی از تفاهم‌های امضا شده بین دو طرف با واسطه‌گری مصر است، پایان دهد.  
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha