درجه ۸۲ دهیاری در کردستان ارتقا یافت

سنندج - ایرنا - مدیرکل امور شهری و دهیاری‌های استاندارای کردستان گفت: امسال چارت سازمانی و درجه ۸۲ دهیاری در این استان به منظور افزایش اعتبارات و اختیارات دهیاری‌ها در اجرای حوزهای عمران روستایی، ارتقا یافت.

ابراهیم شریف پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون در این استان یک هزار و ۲۱۱ دهیاری وجود دارد که هفت مورد آن درجه ۶، ۱۰ مورد درجه پنج و ۲۹ مورد درجه چهار و بقیه کمتر از این درجه‌ها هستند.

مدیرکل امور شهری و دهیاری‌های استانداری کردستان اضافه کرد: استانداری‌ها می‌توانند فهرست دهیاری‌های واجد شرایط خود را برای تعیین و یا ارتقای درجه بر اساس دستورالعمل ابلاغی، احصا و به معاونت امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ارسال کنند.

به استناد ماده (۳) اساسنامه، تشکیلات و سازمان دهیاری ها و همچنین ماده (۴۸) مکرر آیین‌نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی روستا و نحوه انتخاب دهیار، وزرات کشور موظف است هر دهیاری را بر اساس سه شاخص جمعیت، وسعت و درآمد از درجه یک تا ۶ درجه‌بندی کند.

هر یک از این شاخص‌ها در پنج طبقه دسته‌بندی و به ترتیب از کوچک به بزرگ امتیاز دریافت خواهند کرد و مجموع کل امتیازات هر دهیاری، تعیین‌کننده درجه آن دهیاری خواهد بود.

 همزمان با صدور مجوز تأسیس دهیاری، به صورت موقت درجه آن دهیاری با تشخیص و تأیید استانداری ذیربط یک یا دو تعیین می‌شود و دو سال پس از آغاز به کار دهیاری و ارایه تفریغ بودجه، درجه آن دهیاری تعیین خواهد شد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =