پنج طرح عمرانی بندر آستارا در هفته دولت افتتاح می‌شود

آستارا - ایرنا - رئیس اداره بندر و دریانوردی آستارا گفت: پنج طرح عمرانی و تاسیساتی در بخش‌های مختلف این بندرگاه با صرف ۶۶۰ میلیارد ریال اجرا و تکمیل شده‌است و امسال به میمنت هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

کیانوش امیری روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: انبار هانگار یا دوربار، سیلوی ذخیره غلات، دستگاه مکنده، پست برق و محوطه بندر در هفته دولت به بهره برداری خواهند رسید و ساخت سیلو از ۲ سال قبل و عملیات احداث انبار دوربار و محوطه سازی بندر از سال قبل آغاز شده بود.

وی ادامه داد: تجهیزات لایروبی بندر و کارگاه فنی آن آماده شده است و عملیات لایروبی آب، به منظور افزایش عمق و امکان تردد کشتی های بزرگ، از دو هفته آینده آغاز خواهد شد.

رئیس اداره بندر و دریانوردی آستارا گفت: تخلیه و بارگیری کالاها در چهار ماه نخست امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل ۲۶ درصد افزایش یافته است و کارهای بندر در بخش های مختلف با رونق و جدیت در حال انجام است.

وی اظهار کرد: تردد نخستین کشتی در بندر آستارا به فروردین سال ۹۲ باز می گردد اما این بندر به دلیل موقعیت مرزی و تجارت و حمل و نقل دریایی طی این سال ها در حال توسعه و ترقی بوده و بخش خصوصی نیز، کارهای بزرگی در آن انجام داده است.

بندر چند منظوره آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان و حاشیه دریای خزر با ۶۰ هکتار وسعت، به عنوان نخستین بندر بخش خصوصی کشور برای تخلیه و بارگیری کشتی های ۲ هزار و ۵۰۰ تنی طراحی شده است و نزدیک ترین و مقرون به صرفه ترین مسیر تجارت و حمل و نقل کالا بین آسیا، آفریقا و اروپا به شمار می رود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان، حاشیه دریای خزر و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است و با این کشور همسایه ۳۸ کیلومتر مرز خشکی و ۱۵ کیلومتر مرز آبی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =