زنان خانه دار بیشترین مبتلایان کرونا در سبزوار هستند

سبزوار- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: بیشترین گروه مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان را زنان خانه دار تشکیل می‌دهند.

دکتر فاطمه نوده روز پنجشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا در سبزوار افزود: پس از زنان خانه دار، کادر بهداشت و درمان، سالمندان و بازنشستگان بیشترین گروه‌های مبتلا به ویروس کرونا در سبزوار هستند.
وی با بیان اینکه سالمندان در برابر ویروس کرونا بسیار آسیب پذیر هستند، ادامه داد: باتوجه به آنالیز اولیه مبتلایان تاکنون افزون بر ۲۰ درصد مبتلایان به این ویروس در  شهرستان سبزوار گروه سالمندان و بازنشستگان بودند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی، استفاده نکردن از ماسک و حضور در تجمعات دوستانه در بوستان‌ها از عوامل ابتلای سالمندان و بازنشستگان است.
وی افزود: سالمندان باید در شرایط کنونی از حضور در تجمعات خودداری کنند و در صورت ضرورت با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک سلامت خود را در مقابل این بیماری حفظ نمایند.
دکتر نوده ادامه داد: مرکز آموزشی، درمانی واسعی در شهر سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک و مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.
۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت نیم میلیون نفری ساکن شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای و خوشاب در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =