مراسم محرم در بوشهر براساس دستورالعمل‌های ستاد کرونا برگزار می‌شود

بوشهر- ایرنا- مسئول سازمان بسیج مداحان و هیات‌های مذهبی استان بوشهر گفت: با توجّه به شرایط خاصی که بر اثر شیوع ویروس کرونا در جامعه وجود دارد و تاکید رهبر معظم انقلاب مراسم محرم امسال در این استان بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا برگزار می‌شود.

حسین معینی روز پنجشنبه به مناسبت روز قشر بسیج مداحان افزود: مداحان و هیات‌های مذهبی استان بوشهر با راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک، جمع آوری کمک‌های مومنانه، گندزدایی و ضد عفونی معابر عمومی و حضور در مرکز آموزشی و درمانی شهدای خلیج فارس مشغول به خدمت رسانی به بیماران کرونایی هستند.

وی اضافه کرد: ذبح دام در روز عید سعید قربان و توزیع گوشت‌های این قربانی‌ها بین نیازمندان و راه‌اندازی کاروان‌های شادی در عیدهای مختلف از جمله سایر اقدام‌های این سازمان در این روزهای کرونایی در استان بوشهر است.
مسئول بسیج مداحان و هیات‌های مذهبی استان بوشهر گفت: همایش مداحان هر سال در روز ۲۲ ذی الحجه به صورت تجمعی برگزار می‌شد اما امسال به خاطر شرایط کرونایی این مراسم ۲۶ مرداد ماه در تهران در محل سازمان بسیج مستضعفان با حضور نخبگان و فرهیختگان مداحی کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می‌شود.

معینی اضافه کرد: سرکشی از خانواده شهدای مداح، عطرافشانی قبور شهدای مداح و تجلیل از مداحان مدافع حرم از جمله مهمترین برنامه‌هایی است که به مناسبت روز قشر بسیج مداحان در استان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری دومین بخش مرحله دوم رزمایش کمک‌ های مؤمنانه گفت: دومین مرحله رزمایش کمک‌های مؤمنانه در دهه اوّل محرم برگزار می‌شود که مداحان انقلابی و بسیجی و هیات‌های مذهبی استان بوشهر که همواره گوش به فرمان ولایت بوده و هستند با حضور بموقع در میدان، بار دیگر تجلی گر شور و شعور حسینی بوده و با جمع ‌وری کمک‌های مؤمنانه به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی لبیک گفته و یاریگر هموطنان و هم استانی‌های خود هستند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =