امام جمعه مهریز: کاهش حوادث رانندگی نیاز به همکاری مردم دارد

یزد- ایرنا - امام جمعه مهریز گفت: موفقیت نیروهای راهداری در ارتقای افزایش ایمنی جاده‌ها و کاهش سوانح رانندگی در گرو همکاری مردم و فرهنگ سازی در این شهرستان دارد.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی روز پنجشنبه در نشستی با رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای شهرستان افزود: نظارت و نگهدای راه‌ها سرمایه محسوب می‌شود که این موضوع به همکاری تمامی مردم و مسوولان بستگی دارد.

وی ادامه داد: مردم و رانندگان باید در حراست از جاده‌ها و نگهداری آن در کنار مسوولان وظایف ملی خود را انجام دهند که سال‌های گذشته در خصوص ایجاد مسیرهای مناسب جدید برای رفاه مردم اقدام‌های خوبی صورت گرفته است .

همچنین رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای مهریز گفت: برای کاهش سوانح رانندگی در جاده‌های زیرپوشش اداره راهداری شهرستان کارهای بزرگی با پیگیری مسوولان و همراهی مردم صورت گرفته است و این همکاری ها ادامه دارد.

محمدعلی باغبان افزود: نگهداری جاده‌ها موضوع مهمی است که برای تحقق آن باید مردم و رانندگان، نیروهای راهداری را در انجام وظایف قانونی خود بیش از گذشته یاری دهند و در این مورد به فرهنگ‌سازی نیاز داریم .

جاده‌های روستایی و مناطق ییلاقی شهرستان مهریز به دلیل تردد و رفت و آمد زیاد مسافران در طول سال به ویژه تابستان شلوغ و خطرناک است و برای تامین آسایش و پیشگیری از حوادث رانندگی به ایمن سازی اساسی نیاز دارد.

اغلب روستاهای بخش مرکزی مهریز به دلیل آب و هوای مناسب خصوصا دهستان های تنگچنار ، سرو و ارنان و خورمیزات به خصوص منطقه میانکوه میزبان خیل عظیم مسافران از مرکز استان یزد و مناطق همجوار است که برای گذراندن اوقات فراغت و استفاده از مواهب طبیعی مناطق ییلاقی به این منطقه سفر می کنند.

مسافر پذیربودن روستاهای مهریز و عرض کم جاده‌ها  موجب بروز برخی حوادث رانندگی ناگوار می‌شود که به خاطر تامین آسایش مردم باید نسبت به ایمن‌سازی و اصلاح هندسی آنها اقدام‌های مناسب انجام شود.

از مجموع راه‌های استان یزد، ۷۲۶ کیلومتر بزرگراه، ۶۴۰ کیلومتر راه اصلی، ۹۶۱ کیلومتر راه فرعی و ۲ هزار و ۲۷۴ کیلومتر راه آسفالته روستایی زیرپوشش اداره کل راهداری ، حمل‌ و نقل جاده‌ای است.

طول جاده ‌های مهریز ۵۰۰ کیلومتر است و حدود ۳۰ درصد جمعیت این شهرستان ۵۵ هزار نفر در مناطق روستایی پنج دهستان‌ زندگی می‌کنند.

مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =