نگاه ایرنا به مسائل محیط زیست حرفه‌ای است

اردبیل - ایرنا - مدیرکل محیط زیست استان اردبیل گفت: خبرگزاری ایرنا همواره به مسائل زیست محیطی نگاه حرفه‌ای داشته و این رویکرد کمک حال محیط زیست استان در رسیدن به اهداف شده است.

به گزارش ایرنا ، سعید شهند روز پنجشنبه در بازدید از خبرگزاری ایرنا استان اردبیل به مناسبت روز خبرنگار با بیان اینکه این خبرگزاری یار و یاور محیط زیست است، افزود: این نگاه و تهیه گزارش و خبر به صورت حرفه‌ای باعث افزایش آگاهی و آشنایی بیشتر مردم از واقعیت‌های محیط زیست شده است.

وی اظهارداشت: در حال حاضر چالش‌های زیست محیطی یکی از مهم‌ترین و حادترین مشکلات تمدن انسانی است و نقش انسان در آلودگی محیط زیست بسیار چشمگیر است و بخش زیادی از بحران امروز محیط زیست نشات گرفته از ضعف آگاهی و دانش محیط زیستی انسان‌هاست.

وی بیان کرد: علاوه بر اطلاع‌رسانی، آگاهی‌بخشی و فرهنگ‌سازی زیست محیطی در جامعه باید اعتبارات تخصیص یافته برای پاسداری از محیط زیست در جامعه نیز افزایش یافته و مشوق‌های مناسبی برای صرفه‌جویی در استفاده از حامل‌های انرژی قرار داده شود تا بهره‌مندی از تکنولوژی‌های سبز و پیشرفته و راه‌اندازی مشاغل سبز افزایش یابد.

مدیرکل محیط زیست استان اردبیل گفت: عشق و علاقه به محیط زیست باعث می‌شود سختی، زحمات و استرس کار آسان شود و آدم برای حفاظت از محیط زیست شب و روز نشناسد.

شهند با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست نیازمند افزایش آگاهی مردم و نهادینه‌سازی در بین رفتار افراد جامعه است، ادامه داد: حفاظت از محیط زیست تنها با مشارکت همگانی امکان‌پذیر است و همگامی و همراهی مردم در رعایت این مهم اصلی انکارناپذیر بوده و نقش رسانه‌ها در آموزش و ارتقای سطح دانش و آگاهی مردم بسیار مهم است.

وی با اشاره به ضرورت آگاه‌سازی و حساسیت مردم بر مسائل زیست محیطی بر نقش چشمگیر رسانه در آگاهی و فرهنگ‌سازی لزوم حفاظت از محیط زیست تاکید کرد.

وی با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی گفت: روز خبرنگار بهانه‌ای است تا به این قشر زحمتکش خدا قوت گفته و از زحمات شبانه‌روزی آنها قدردانی شود.

وی با اهدای لوحی از زحمات خبرنگاران ایرنا تجلیل کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =