هدف از اعمال محدودیت در برگزاری عزاداری محرم حفظ سلامت مردم است

اردبیل - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: هدف از اعمال محدودیت در شکل و مکان‌های برگزاری عزاداری‌های حسینی در ماه محرم حفظ سلامت مردم است.

به گزارش ایرنا ، بهروز ندایی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران اظهارداشت: در حال حاضر وضعیت شیوع کرونا در کشور و استان اردبیل حاد است و برای کنترل این بیماری باید از تشکیل اجتماعات پرهیز شود.
وی بیان کرد: عزاداری‌های محرم اردبیل که در سال‌های گذشته با حضور دسته‌های محلات ششگانه در بازار انجام می‌گرفت، امسال به این شیوه برگزار نخواهد شد.
ندایی تاکید کرد: ستاد مقابله با کرونا در استان مخالف برگزاری عزاداری حسینی نیست و مردم با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز و با تعداد اندک می‌توانند این مراسم را برگزار کنند.
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: دستگاه‌های دولتی و نهادهای ذیربط و مداحان نیز در مورد نحوه عزاداری و نظارت بر پروتکل‌های مورد نظر پیشگیری از کرونا  مسوولیت دارند و باید از هرگونه اجتماع که موجب سرایت این ویروس خطرناک می‌شود، جلوگیری کنند.
ندایی با اشاره به ویژگی خاص برخی روستاها و شهرستان‌های استان در برگزاری مراسم عزاداری به صورت چند صدنفری خواستار ممانعت از برپایی چنین تجمع‌ها برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا شد.
وی همچنین با اشاره به تعییر شیوه پخش نذورات در سال جاری از مردم خواست نذورات خود را به صورت نقدی و یا کالاهای معیشتی در قالب کمک مومنانه در اختیار نیازمندان بگذارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =