هوای هرمزگان ۲ درجه گرم تر می‌شود

بندرعباس- ایرنا- معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: از لحاظ دمایی امروز پنجشنبه تغییر قابل ملاحظه ای نخواهیم داشت اما از فردا جمعه در برخی نقاط استان افزایش یک تا ۲ درجه ای دما پیش بینی می‌شود.

کیانوش عارفی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: امروز پنجشنبه در برخی نقاط هرمزگان ناپایداری وضعیت جوی و دریایی پیش بینی می‌شود.
وی بیان داشت: ساعت صبح تا ظهر در تنگه هرمز و سواحل دریای عمان افزایش سرعت باد جنوب شرقی و متلاطم شدن دریا پیش بینی می‌شود.
این کارشناس هواشناسی هرمزگان اظهارداشت: در ساعت بعدازظهر (پنجشنبه) از سرعت وزش باد در این مناطق کاسته شده و وزش باد نسبت شدید شمال غربی و مواج شدن در جزایر غربی خلیج فارس همچون کیش و لاوان خواهیم داشت.
عارفی گفت: توصیه می‌شود امروز پنجشنبه قایق‌های سبک و صیادی از رفت و آمدهای دریایی در محدوده جزیره کیش و لاوان خودداری کنند.
وی ادامه داد: ️در ساعت بعدازظهر در ارتفاعات هرمزگان بویژه بشاگرد رگبار پراکنده باران و رعد وبرق و افزایش لحظه‌ای سرعت باد پیش بینی شده و توصیه می‌شود با توجه به تاثیر بارش‌های مونسونی بویژه  در منطقه بشاگرد، از رفتن به حاشیه رودخانه‌های فصلی خودداری شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =