استاندار: همدان رتبه نخست واگذاری طرح‌ها را به بخش خصوصی دارد

همدان-ایرنا- استاندار همدان با بیان اینکه این استان رتبه نخست واگذاری طرح‌ها به بخش خصوصی را در کشور کسب کرده‌است گفت: ۲۴ درصد از کل واگذاری‌ها در این بخش مربوط به همدان است.

سیدسعید شاهرخی روز پنجشنبه در کارگروه واگذاری طرحهای تملک دارایی های سرمایه ای به بخش خصوصی افزود: برای تکمیل و اتمام طرح‌های نیمه تمام باید از مشارکت بخش خصوصی استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی سعی کنند طرح‌های خود را هرچه سریع‌تر به بخش خصوصی واگذار کنند افزود: با بهره‌برداری از  این طرح‌ها حرکت اساسی در توسعه و پیشرفت استان رقم می‌خورد.

وی با بیان اینکه استان همدان با وحدت و همدلی همه مجموعه ها در مسیر پیشرفت قرار دارد، خاطرنشان کرد: اتمام طرحهای نیمه تمام در اولویت است و همه مدیران باید این موضوع مهم را در راس برنامه های خود قرار دهند.

استاندار همدان یاد آوری کرد: ۵۷۰ طرح در سالهای گذشته به بخش خصوص واگذار شده است و واگذاری سد خرمرود یکی از مهمترین طرحهای واگذاری بود که انجام شد و واگذاری طرح های بزرگ پیگیری می شود.

شاهرخی ادامه داد: تلاش و جدیت در مولدسازی طرح های راکد موضوعی است که به آن تاکید شده است و یکی از آیتم های مهم و قابل توجه واگذاری طرح ها به بخش خصوصی است که به مولد سازی کمک می کند.

وی خاطرنشان کرد: ما به عنوان کارگزاران دولت باید با درک صحیح از شرایط کشور مصوباتی که مورد نظر دولت است را اجرایی کنیم و انتظار می رود که مدیران دستگاه های اجرایی واگذاری طرح ها و سرمایه های راکد را برای مولد سازی اعلام کنند.

استاندار همدان به اجرای طرح های اشتغالزایی و گردشگری در ملایر تاکید کرد و گفت: مبل و منبت ملایر زمینه توسعه صنعت گردشگری در این حوزه است که با ایجاد شهرک، گردشگری را جلب می کند و باید با ایجاد شهرک خیاطان به این بخش نیز کمک کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =