دکتر نوبخت از کمربندی در حال احداث نور به رویان بازدید کرد

نوشهر - ایرنا - دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور عصر پنجشنبه در ادامه سفر ۲ روزه‌اش به مازندران از طرح ملی احداث کمربندی نور- رویان بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، عملیات اجرایی طرح ملی کنارگذر مسیر حدود هشت کیلومتری نور - رویان از سال ۱۳۸۸ آغاز شد ولی به دلیل مشکلات اعتباری تاکنون تکمیل نشد.

فرماندار شهرستان نور در حاشیه بازدید معاون رئیس جمهوری به خبرنگار ایرنا گفت که اعتبار اولیه برای ساخت این کمربندی ۶۰ میلیارد تومان بوده که از این میزان ۵۳ میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.

علی شادمان با بیان اینکه ۶ کیلومتر از مسیر کمربندی ساخته شده است ، افزود : برای تکمیل این کمربندی ساخت سه تقاطع غیرهمسطح در منطقه عباسا ، آب پری و انتهای کمربندی پیش بینی شده بود که از این تعداد تنها یک تقاطع غیر هم سطح در منطقه آب پری در حال ساخت است.

وی گفت که برای احداث هر یک از این تقاطع های غیر همسطح حدود ۹۰ شمع بین ۲۰ تا ۳۵ متری نیاز است که تاکنون برای تقاطع غیر هم سطح آب پری تنها ۶۱ شمع کوبی انجام شده و بقیه در حال انجام است.

فرماندار نور تاکید کرد که با توجه به شرایط کنونی برای احداث ۲ کیلومتر باقی مانده کمربندی به همراه احداث و تکمیل سه تقاطع غیر هم سطح به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

شادمان همچنین پروژه کمربندی نور - رویان را کلیدی برای حل معضل ترافیک شهرستان عنوان کرد و گفت : با اتمام ۶ کیلومتر از این کمربندی که هم اکنون زیر بار ترافیک قرار دارد ، شاهد کاهش بار ترافیکی در این شهرستان هستیم.

وی افزود : تا پیش از افتتاح ۶ کیلومتر از این کمربندی، تمامی خودورهای سنگین از داخل شهر نور عبور می کردند که باعث ترافیک چند ساعته در داخل شهر می شد.

شهرهای ساحلی نور و رویان به دلیل داشتن جاذبه‌های طبیعی و وجود شهرک‌های متعدد سالانه پذیرای میلیون‌ها گردشگر و مسافر است.

شهرستان ۱۲۱ هزار نفری نور به دلیل واقع شدن در مسیر کناره شرق و غرب مازندران و برخورداری از موقعیت های ممتاز گردشگری مانند دریا ، جنگل ، بوستان های جنگلی و آثار تاریخی یکی از شهرستان های پرترافیک منطقه غرب مازندران است.

در جریان بازدید دکتر نوبخت از پروژه در حال احداث کمربندی نور به رویان علاوه بر حسین زادگان استاندار مازندران ، جمعی از مدیران کل استان نیز حضور داشتند.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه عصر دیروز برای بازدید ، افتتاح و کلنگ زنی تعدادی طرح زیربنایی و زیست محیطی به مازندران سفر کرد.

شرکت در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه مازندران نخستن برنامه روز دوم سفر دکتر نوبخت به مازندران  بود.

وی دیروز از طرح های در دست ساخت نیروگاه زباله سوز ، سالن ورزشی ۶ هزار نفری ، تالار مرکزی ، بیمارستان ماهفروجک و تصفیه خانه فاضلاب شهرستان ساری مرکز مازندران بازدید کرد.

بازدید و افتتاح تعدادی دیگری از طرح ها  از جمله آغاز تست آزمایشی نیروگاه زباله سوز نوشهر و طرح کمپوست تنکابن برنامه امروز رییس سازمان برنامه و بودجه کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =