ساخت نخستین نیروگاه خورشیدی بافق آغاز شد

یزد - ایرنا - عملیات اجرایی ساخت نخستین نیروگاه خورشیدی بافق با ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی روز پنجشنبه در منطقه کوشک این شهرستان آغاز شد.

استاندار یزد در حاشیه شروع عملیات اجرایی این پروژه به خبرنگاران گفت: با احداث این نیروگاه تا یک سال آینده ۱۰ مگاوات تولید انرژی الکتریکی به ظرفیت برق خورشیدی اضافه می‌شود.

محمدعلی طالبی افزود: این نیروگاه با سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه کوشک با نام غدیر ساخته می‌شود و یکی از بهترین نیروگاه‌های خورشیدی کشور است.

وی با بیان اینکه استان یزد بزرگترین تولید کننده برق خورشیدی ایران به شمار می‌آید تصریح کرد: اما هنوز برای سرمایه گذاری بخش خصوصی، ظرفیت‌های خالی وجود دارد و با برنامه ریزی‌های انجام شده موافقت سرمایه گذاری خارجی هم برای احداث نیروگاه خورشیدی اخذ شده است.

به گفته طالبی ، رفع موانع زیرساختی برای سرمایه گذاری در مناطق محروم و کمتر برخوردار از جمله برنامه‌های توسعه استان است.

وی اظهار کرد: در منطقه کوشک بافق با توجه به برنامه‌های توسعه‌ای معادن و سرمایه گذاری طرح‌ها با کمبود برق روبرو هستیم که با پیگیری‌های انجام شده سرمایه گذار جذب شد و این اقدام مهم انجام می‌شود.

طالبی خاطرنشان کرد: در شهرستان‌های بافق، بهاباد و خاتم کمبود انرژی برق  وجود دارد که با احداث نیروگاه‌های بزرگ‌تر تلاش خواهیم کرد این مشکل رفع شود.

یکی از معادن منطقه کوشک بافق سرب و روی است با ۲۵۰ نفر کارگر در فاصله ۴۵ کیلومتری شرق شهر بافق قرار دارد.

میزان تولید محصول این مجتمع معدنی سالانه ۲۴ هزار تن  با عیار ۵۵ درصدی سرب ۳۵ درصدی روی است که علاوه بر مصرف داخلی در شرایط مساعد به خارج کشور هم صادر می‌شود.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =