بازگشایی مدارس در وضعیت‌های مختلف کرونایی زنجان برنامه‌ریزی شده است

زنجان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: آمادگی لازم برای بازگشایی مدارس در این استان به لحاظ پروتکل‌های بهداشتی و نیز اجرای برنامه‌های آموزشی و پرورشی در سه وضعیت سفید، زرد و قرمز برنامه ریزی شده که امیدواریم این فعالیت‌ها به نحو شایسته‌ای به سرانجام برسد.

ابراهیم رفیعی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به وضعیت کنونی استان در بحث شیوع بیماری کرونا افزود: در این راستا و با همکاری اعضای شورای پروژه مهر بسیاری از کارهای مربوط به بازگشایی مدارس انجام گرفته و هم اکنون نسبت به ۲ ماه گذشته نیز در وضعیت خوبی قرار دارد.

وی اضافه کرد: این در حالی است که نظام آموزشی کشورمان سالیان سال بر یک مدار متمرکز حرکت کرده و امروز با شیوع ویروس کرونا، ناخواسته شرایطی به وجود آمده که این ساختار را تحت تاثیر قرار داده است.

رفیعی اضافه کرد: هر پدیده ای می تواند آثار منفی و مثبتی به دنبال داشته باشد که در این مورد خاص نیز، در کنار تمامی غم ها و اندوه‌ها، دستاوردهایی برای آموزش و پرورش در راستای تغییر در روش و شیوه های تدریس و نحوه ارتباط اولیا و مدرسه ایجاد شده است. 

وی اظهار داشت: همزمان با شیوع ویروس کرونا، معلمان این استان نیز  در جای جای استان دست به کار شدند و با نوآوری ها و خلاقیت کارهای ارزشمندی رقم زده و جلوه هایی از ایثار، تعهد و دلبستگی به فرزندان این مرز و بوم را به نمایش گذاشتند.

این مسؤول ادامه داد: بنابراین ضرورت داشت تا برنامه ریزی مناسب برای تولید محتوا متناسب با شرایط انجام شود، تا با آمادگی کامل وارد فضا شویم که یکی از این برنامه ها توزیع سریع کتب درسی و تولید محتوا توسط استان ها بود.

وی با اشاره به سند تحول بنیادین در  مدت برنامه ششم توسعه نیز گفت: در زمان حاضر این برنامه در سومین سال اجرای خود  قرار دارد که تمامی فعالیت های آموزشی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش را در برش های استانی، منطقه ای و مدرسه ای به صورت برنامه مشخص و دارای شاخص های سنجش و ارزیابی، ارائه و مورد پایش قرار می دهد.

رفیعی افزود: آموزش و پرورش این استان ۲۰۴ برنامه در حوزه های مختلف تدوین و ابلاغ کرد که حوزه های معاونت پرورشی با ۳۸ عنوان برنامه، معاونت پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع با ۳۳ برنامه و معاونت آموزش متوسطه با ۲۶ عنوان برنامه، بیشترین تعداد برنامه ها را در سال جاری اجرایی خواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر آن، برنامه یکساله آموزش و پرورش استان نیز تهیه و تدوین و به مسؤولان استانی ارائه شده که این موضوع نشان دهنده حرکت با برنامه دستگاه تعلیم و تربیت در حوزه‌های مختلف است. 

 هم‌اکنون حدود ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در ۲ هزارو ۵۵۰ مدرسه سطح استان زنجان مشغول به تحصیل هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =