ذخیره سازی بیش از ۴ میلیون تن کالای اساسی در انبارهای کشور

رشت - ایرنا - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کشور گفت: چهار میلیون تن کالای اساسی در بازار و انبارهای کشور ذخیره‌سازی شده است و نگرانی از بابت تامین نیاز مردم در این زمینه ها وجود ندارد.

عباس تابش روز پنجشنبه طی سفر به گیلان حاشیه بازدید از یک واحد تولیدی در جمع خبرنگاران افزود : این ذخیره قابل توجه می تواند برای ایام آتی، نیاز مردم را تامین کند ضمن آنکه کالاهای دپو شده در بنادر هم قابل توجه است و همچنان هم روند ورود و تامین کالاهای اساسی ادامه دارد.

وی با اشاره به نظارت هایی که بر اقلام کالایی و خدماتی از طریق سامانه های مختلف همچون سیمبا، اعلام قیمت،  گارانتی و مانند آن انجام می شود، افزود: بازرسی چهار میلیون واحد تولیدی در کشور  توسط دو هزار و ۵۰۰ بازرس کاری دشوار است بنابراین باید با استفاده از سیستم های الکترونیکی و سامانه های مختلف و همکاری مردم بازار را رصد کنیم.

وی تصریح کرد: در عین حال از توان بسیج و بازرسی اصناف نیز برای بازرسی و نظارت ها بر بازار و بخش های مختلف مرتبط با آن استفاده می کنیم، ضمن آنکه در سامانه‌ای ۱۲۴ تمامی قیمت ها به روز موجود است و همه آحاد مردم می‌توانند برای اطلاع از آخرین قیمت ها به آن مراجعه نمایند.

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: هر نوع قیمت گذاری و فروش کالا به غیر از قیمت های مندرج در سامانه ۱۲۴ تخلف است و توصیه ما آن است از اجحاف در حقوق مصرف کنندگان در این شرایط به شدت پرهیز شود.

کمبود لاستیک در کشور برطرف می شود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد:  از هفته آینده با توزیع سهمیه های جدید لاستیک کمبود لاستیک در کشور برطرف می شود.  

وی از مردم خواست : در صورت مشاهده هرگونه تخلفی کهاجحاف در حقوق مصرف‌کنندگان است به سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند.

 حدود دو هزار و ۹۵۰ واحد صنعتی و  بیش از ۱۱۰ هزار واحد صنفی در گیلان فعال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =