نماینده مجلس: وحدت بیشتر اقوام موجب توسعه رازوجرگلان می‌شود

بجنورد- ایرنا- نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی گفت: وحدت بیشتر اقوام در شهرستان رازوجرگلان که ظرفیت بالای در بخش‌های مختلف اقتصادی و فرهنگی دارد، موجب توسعه این خطه مرزی می‌شود.

محمد وحیدی روز پنجشنبه در نشست بررسی و پیگیری مشکلات عمرانی و اقتصادی شهرستان راز و جرگلان که با حضور استاندار خراسان شمالی برگزار شد اظهار داشت: خوشبختانه، استاندار، تلاش های زیادی برای حل و کاهش مشکلات اقتصادی و اجتماعی داشته و رویکرد، ارتقای شاخص های توسعه در بخش های مختلف است.

وی با اشاره به اینکه همه برای رشد و توسعه تلاش دارند اظهار داشت: تامین زیرساخت ها، لازمه رشد و پیشرفت است، و در این زمینه، شهرستان رازوجرگلان، به لحاظ جاده، وضعیت مناسبی ندارد و بهره مندی مردم از میانگین استانی، پایین تر است.

وی با اشاره به آغاز پروژه راهسازی راز- شیرین دره گفت: با بهره برداری از این پروژه راهسازی، شهرستان راز و جرگلان از بن بست خارج خواهد شد.

وحیدی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به ظرفیت های نوغانداری در شهرستان راز و جرگلان گفت: این شهرستان در زمینه نوغانداری در ۱۰ سال گذشته، ۲۰ پله ارتقا یافته است، البته در این زمینه، نیاز است که زنجیره این صنعت، تکمیل شود تا ارزش افزود، نصیب همین مردم شود.

وحیدی تصریح کرد: نخ ابریشمی تولیدی در شهرستان راز و جرگلان، کیفیت بسیار خوبی دارد و از این رو تکمیل زنجیره این صنعت، ضروری است.

وی با اشاره به اینکه برخی تولیدات بخشی دام، به علت نبود صنایع تکمیلی، ارزش افزوده را از دست داده است گفت: دامداران، پشم تولیدی را که می تواند ثروت آفرینی داشته باشد، دور می ریزند.

نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی افزود: به علت کامل نبودن زنجیره تولید، پشم تولیدی دامداران استان، ضایع می شود.

وی با اشاره به ظرفیت های راز و جرگلان در پرورش اسب گفت: راز و جرگلان، خاستگاه اسب اصیل ترکمن است اما مردم این منطقه هنوز به سود اقتصادی مورد انتظار دست نیافته اند.

وی، ضعیف بودن زیرساخت های درمان را از مشکلات شهرستان راز و جرگلان عنوان کرد و گفت: زیرساخت ها در این منطقه باید تقویت شود.

وحیدی با بیان اینکه ساخت بیمارستان، نیاز راز و جرگلان است گفت: در این زمینه دستگاه های مرتبط و سپاه اعلام آمادگی کرده اند.

نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شعار سال اظهار داشت: جهش تولید، تنها با شعار، محقق نمی شود، برای تحقق جهش تولید باید موانع تولید برداشته شود.

امام جمعه راز هم در این نشست، خدمات رسانی به مردم را عبادت دانست.

حجت الاسلام، حسین نادعلی، امنیت را از بهترین نعمت ها عنوان کرد و اظهار داشت: وجود امنیت، فرصت مناسب برای خدمات رسانی به مردم است.

وی، ضعف در حوزه درمان و بهداشت را از مشکلات شهرستان راز و جرگلان خواند و خواستار رسیدگی به آن شد.

فرماندار شهرستان راز و جرگلان هم در این نشست، با اشاره به اینکه حل مشکلات این شهرستان مرزی، مورد توجه استاندار بوده است این سفر شهرستانی را گامی برای حل مشکلات عنوان کرد.

روح الله حسین پور اظهار داشت: امید است، مردم این شهرستان، شاهد اتفاقات خوب در زمینه های مختلف باشند.  

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد و شهرستان ۷۰ هزار نفری راز و جرگلان که دارای اقوام کرمانج، ترکمن، رازی و بلوچ است در شمال غرب استان واقع شده است. بخش عمده جمعیت این شهرستان اهل سنت هستند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =