اقدام ۹۵درصد از مردم خراسان شمالی برای دریافت کارت ملی

بجنورد- ایرنا- مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی گفت: ۹۵ درصد از جمعیت استان معادل ۶۴۷هزار و۳۲۱ نفر تا مرداد ماه امسال برای دریافت کارت ملی اقدام کرده‌اند.

علی زاهدنیا روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با احتساب افرادی که امسال وارد سن ۱۵سالگی شده اند ۶۹۶ هزار و ۴۹۱ نفر در خراسان شمالی واجد دریافت کارت ملی هستند که پنج درصد از این افراد هنوز کارت ملی خود را دریافت نکرده اند.

وی در مورد کارت های مانده در این اداره کل نیز گفت:  سه هزار ۷۵۵ کارت از سال ۹۶ تاکنون صادرشده اما به دست متقاضیان نرسیده و این در حالی است که با تک تک این افراد تماس گرفته ایم که برای دریافت کارت های ملی خود اقدام کنند.

وی افزود: از سال  ۹۸ تاکنون ۵۵ هزار نفر برای دریافت کارت ملی اقدام و ثبت نام کرده اند که ۱۴هزار و ۸۴ درخواست کارت ملی از این تعداد تا مرداد ماه امسال ثبت شده و کارت ملی این افراد هنوز صادر نشده است.

وی در مورد مشکلاتی که در صورت نبود کارت ملی ممکن است برای متقاضیان بروز پیدا کند نیز گفت: افرادی اگر برای کارت مکلی اقدام کرده باشنند دارای رسید و کد رهگیری هستند که مشکل آن ها با ارائه رسید و کد ملی حل خواهد شد

زاهدی نیا اظهار داشت: اگر افرادی این رسید را گم کرده باشند ثبت احوال می تواند دوباره برای آن ها کد رهگیری صادر کند.

بر اساس آخرین سرشماری صورت گرفته در سال ۱۳۹۵، جمعیت استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر اعلام شده است اما طبق آخرین آمارهای اداره کل ثبت احوال، جمعیت این استان تا پایان خرداد امسال به ۹۸۰ هزار و ۶۶۶ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =