فرماندار شاهین‌دژ: دستگاه‌های مسوول موظف به برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز است

مهاباد- ایرنا- فرماندار شاهین‌دژ گفت: دستگاه‌های مسوول با ساخت‌وسازهای غیرمجاز و تصرف اراضی ملی توسط برخی از افراد سودجو مقابله و نسبت به قانون شکنی آنان برخورد جدی داشته باشد.

ایوب آذین‌پور روز پنج‌شنبه در جلسه کارگروه جلوگیری از ساخت وسازهای غیرمجاز شاهین‌دژ افزود: عده‌ای افراد سودجو کنار گوش مسوولان در کمال آرامش اقدام به ساخت‌وساز در مناطق غیرمجاز و تصرف اراضی ملی در حریم و بستر رودخانه‌ها می‌کنند که باید با جدیت با آنها برخورد شود.

وی با بیان اینکه اغلب این افراد سودجو از اختلاف اداره‌ها و دستگاه‌های مسوول سواستفاده می‌کنند، ادامه داد: تعامل و هماهنگی  بین دستگاه‌ها و ادارات از سودجویی فرصت‌طلبان و تصرف این اراضی جلوگیری می‌کند.

فرماندار شاهین‌دژ با بیان اینکه عده‌ای در حریم بستر رودخانه اقدام به ساخت خانه کرده‌اند، گفت: باید قبل از اینکه این ساخت‌وسازها به یک معضل بزرگ در مناطق شهری و روستایی تبدیل شود با آنها برخورد کرد.

آذین‌پور بیان کرد: با هماهنگی انجام شده با مراجع قضایی و در راستای پیشگیری از ادامه احداث بناهای غیرمجاز، از این پس تمام بناهای مسکونی و تجاری که بصورت غیرمجاز در حال احداث باشند، فعالیت‌شان متوقف می‌شود.

وی تاکید کرد: شهروندان چنانچه قصد خرید املاک در محدوده و حریم شهرها را دارند ابتدا استعلام‌های لازم در این خصوص را از طریق اداره نهادهای دولتی انجام داده و از خرید هرگونه زمین فاقد سند مالکیت رسمی از افراد سودجو پرهیز کنند.

در ادامه این جلسه کارشناس دفتر فنی فرمانداری از طریق پاورپوینت تصاویر برخی مناطق که توسط افراد سودجو تصرف و در آنها ساخت‌وساز انجام شده را تشریح و الزامات قانونی را در این خصوص تشریح کرد.

امسال در سطح ۱۲ هکتار از اراضی ملی تصرف شده حاشیه زرینه‌رود واقع در بخش کشاورز شاهین‌دژ که توسط سودجویان به صورت غیرمجاز به کشت نهال و زراعت انجام شده بود با پیگیری حقوقی عملیات خلع‌ید انجام شد.

شاهین‌دژ در مجموع دارای ۹۰ هزار هکتار زمین زراعی و باغی است که از این مقدار ۲۵ هزار هکتار به صورت آبی به زیرکشت می‌رود؛ این شهرستان با ۹۶ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی و ۲۲۵ کیلومتری مرکز استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =