آیت‌الله ری‌شهری: رعایت انصاف و حق‌گویی از ارکان زندگی بشر است

شهرری- ایرنا- «آیت‌الله محمد محمدی ری‌شهری»، تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با صدور پیامی اعلام کرد: رعایت انصاف، عدالت، حق‌جویی و حق‌گویی بر اساس آیات و روایت‌های اهل بیت (ع ) از ارکان زندگی بشر بوده و در حوزه خبرنگاری نیز دارای جایگاه رفیعی است.

بر اساس این پیام که به مناسبت هفته اطلاع‌رسانی و تکریم مقام خبرنگار صادر شده و نسخه‌ای از آن طی روز پنجشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفته است، نشر منصفانه اخبار و امیدآفرینی، مسیر تحقق جامعه آرمانی را هموار می‌کند. 

در این پیام آمده است: هفته اطلاع‌رسانی و تکریم مقام خبرنگار فرصتی برای تجلیل از تلاش‌های خبرنگارانی است که به حق با عشق و تعهد مثال‌زدنی گامی بلند به سوی توسعه آگاهی‌بخشی و نشر وقایع بر می‌دارند تا با انعکاس رویدادها بر اساس اصول حرفه‌ای خویش زمینه‌ساز اعتلای بینش صواب در جامعه باشند.

این پیام می‌افزاید: خبرنگاران باید حق‌گرایی را بر خط‌گرایی‌ها مقدم دارند و خبر را بر اساس حب و بعض فردی و سلیقه سیاسی تهیه و ویرایش نکنند و در جهت خاصی افکار عمومی را جهت ندهند.

در پایان این پیام به نقل از آیت‌الله ری‌شهری آمده است: در جوار مضجع منور حضرت عبدالعظیم حسنی (ع ) و امامزادگان والامقام ضمن تبریک به خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه و مطبوعات، دوام توفیقات این عزیزان را از خداوند منان مسئلت می‌نمایم.

به گزارش ایرنا در روز هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷ محمود صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید و به مناسبت شهادت این خبرنگار وظیفه‌شناس، شورای فرهنگ عمومی این روز را به عنوان «روز خبرنگار» نام‌گذاری کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha