اختصاص چهار هزار میلیارد ریال به بزرگراه شمالی کرج 

کرج - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان البرز اعلام کرد که با توجه به اثرگذاری پروژه بزرگراه شمالی کرج در ترافیک ملی و استانی ، چهار هزار میلیارد ریال اعتبار ملی به این پروژه اختصاص یافت.

زهرا عربشاهی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بزرگراه شمالی شهر کرج از انتهای آزاد راه همت - تقاطع جاده چالوس شروع شده و به عنوان کمربندی شمالی کرج در نهایت به آزادراه کرج – قزوین  در غرب کرج منتهی می‌شود.

وی ادامه داد : این پروژه که در ابتدا توسط شهرداری کرج و با مشارکت بخش خصوصی تعریف و عملیات اجرایی آن آغاز شده بود هم اکنون از حدود ۵۰ درصد میزان پیشرفت فیزیکی برخوردار می‌باشد.

عربشاهی گفت: با تخصیص منابع مالی یاد شده در چارچوب مشارکت دولت در این پروژه و تعهد مجری درخصوص اتخاذ تمهیدات مناسب برای تسریع در عملیات اجرایی، پیش‌بینی می شود تا ابتدای سال ۱۴۰۰ تکمیل و امکان بهره‌برداری از آن فراهم شود. 

وی خاطرنشان کرد: همچنین  پروژه آزادراه تهران - شمال به عنوان یکی از پروژه های تاثیر گذار کشور به منظور تامین ارتباط سریع و ارزان بین منطقه شمالی و مرکزی کشور و سهولت ارتباط با کشورهای همسایه شمالی در حال اجرا  است. 
 رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی البرز افزود: این پروژه شامل چهار منطقه بوده که منطقه ۲ آن به طول ۲۲ کیلومتر در محدوده جغرافیایی استان البرز واقع بوده و  از سه راهی شهرستانک شروع و تا پل زنگوله ادامه دارد. از ویژگی‌های بارز این منطقه وجود تونل، پل و ابنیه‌های فنی متعدد می‌باشد و بلندترین تونل آزاد راهی کشور (تونل البرز)  به طول ۶ هزار و ۴۰۰ متر در انتهای این منطقه قرار دارد.
عربشاهی بیان داشت : میزان پیشرفت فیزیکی منطقه ۲ این پروژه (شامل هر دو باند شرقی و غربی) در حال حاضر حدود ۳۳ درصد می‌باشد که با توجه به اهتمام دولت بر تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه تمام و هدف گذاری برای بهره‌برداری از باند غربی منطقه ۲ این پروژه تا بهار سال ۱۴۰۰ طی سفر رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و بازدید از این پروژه مقرر شد با تزریق مبلغ چهار و نیم هزار میلیارد ریال نسبت به تسریع در اجرای این پروژه اقدام شود.

استان البرز تا قبل از دولت تدبیر و امید دارای۶۷ کیلومتر آزاد راه ، ۹۳ کیلومتر بزرگراه ، ۱۴۶ کیلومتر راه اصلی ، ۹۵ کیلومتر راه فرعی و ۹۲۸ کیلومتر راه روستایی بود که در مجموع طول راه های استان به عدد یک هزارو ۳۲۹ کیلومتر رسید.

اکنون  طول راه های این استان به حدود یک هزار و ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی رسیده است که ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های این استان می باشد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =