۶۷ طرح عمرانی برق‌رسانی در دامغان به بهره‌برداری رسید

سمنان- ایرنا- مدیر توزیع برق دامغان گفت: ۶۷ طرح عمرانی با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۱ میلیارد ریال امسال در تاسیسات صنعت توزیع برق این شهرستان بهره‌برداری شد.

سید محمدحسین ترابی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، بیان کرد: طرح‌های عمرانی امسال شرکت توزیع برق شهرستان دامغان در راستای توسعه شبکه و تاسیسات توزیع برق با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۹۱۳ میلیون ریال اجرا شد. 

وی ادامه داد: برای تامین برق متقاضیان و مشترکان جدید، یک هزار و ۸۰۰ متر شبکه فشار ضعیف و فشار متوسط زمینی و هوایی از آغاز امسال تاکنون احداث شده است. 

ترابی تصریح کرد: ۲ هزار و ۲۰۰ متر کابل خودنگهدار با هدف پایداری خطوط برق رسانی و کاهش تلفات انرژی الکتریکی، تقویت شبکه و تبدیل شبکه سیمی به خودنگهدار در خیابان سراوری جنوبی دامغان و نصب ۲۲ دستگاه تابلوی هوشمند قابل قطع از راه دور برای تعدادی از مشترکان کشاورزی، از جمله فعالیت های به انجام رسیده است. 

وی اضافه کرد: هشت ایستگاه هوایی توزیع برق با قدرت یک هزار و ۴۸۵ کیلوولت آمپر به منظور تغذیه برق مشترکان جدید نصب شد. 

ترابی، ظرفیت پست های توزیع برق این شهرستان را ۱۹۰ مگاوات برآورد کرد و گفت: طرح بهینه سازی یک هزار و ۳۰۰ متر شبکه توزیع برق و راه اندازی ۴۰ دستگاه کنتور هوشمند در قالب طرح فراسامانه اندازه گیری و مدیریت انرژی فهام از دیگر فعالیت های اجرایی امسال در شهرستان است.

وی افزود: به منظور مشارکت مشترکان شهرستان در برنامه کاهش مصرف در زمان اوج بار تابستان، با ۱۱ مشترک صنعتی، ۱۰ مشترک اداری، پنج ایستگاه سی‌ان‌جی  و ۱۳۵مشترک کشاورزی تفاهم نامه منعقد شد.

مدیر توزیع برق شهرستان دامغان، به برنامه‌های آینده اشاره کرد و گفت: احداث شبکه ۲۰ کیلوولت با ترانس ۲۰۰ کیلوولت آمپر در مسکن مهـر جهـت تامین برق بلوک های تهـران قومس و تکمیل طرح توسعه شبکه فشار متوسط هـوایی جاده بشـم، به عـنوان برنـامه های پیش بینی شده این مدیریت تا پایان شهریورماه امسال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =