۲۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۲
کد خبرنگار: 2083
کد خبر: 83905895
۰ نفر

برچسب‌ها

تنها ‌جایگاه سوخت کالپوش پاسخگوی جمعیت این منطقه نیست

شاهرود - ایرنا - تنها جایگاه سوخت رضوان مرکز بخش کالپوش شهرستان میامی پاسخگوی جمعیت این منطقه و مسافران نبوده و نیازمند توجه مسوولان است.

بخش کالپوش با ۱۲ روستا و جاذبه های طبیعی و گردشگری فراوان در ۱۲۰ کیلومتری شمال شهرستان میامی قرار دارد.

اغلب مردم این بخش به کشاورزی و دامپروری مشغول بوده و تامین سوخت یکی از دل مشغولی های اساسی آنهاست .

جایگاه سوخت رضوان ۲ نازل بنزین و یک نازل گازوئیل دارد که در بیشتر اوقات جوابگوی مردم و بویژه کشاورزان منطقه نبوده و گلایه  مردم را در پی داشته است.

ابوالفضل رضازاده از کشاورزان روستای رضوان با بیان اینکه حدود ۹ سال از تبدیل شدن کالپوش به بخش می‌گذرد ، در گفت وگو با ایرنا افزود : هنوز برخی زیر ساخت‌های ضروری این منطقه فراهم نشده و تامین سوخت به یکی از دغدغه های مردم تبدیل شده است .

 وی گفت : قرار گرفتن روستای حسین آباد  در مسیر عبور مسافران و مردم منطقه در بیشتر زمان ها موجب  تشکیل صف های طولانی در جایگاه سوخت می شود که نیازمند افزایش نازل در جایگاه سوخت است .

محمد قربانی از اهالی منطقه کالپوش با بیان اینکه افزایش جایگاه بنزین و گاز در این منطقه ضرورت دارد ، افزود: با توجه به بعد مسافت تا مرکز شهرستان و شهرهای مجاور راه اندازی جایگاه جدید و اضافه کردن نازل در جایگاه سوخت رضوان ضروری است.

اسماعیل امامی مسوول جایگاه سوخت شهر رضوان مرکز بخش نیز به خبرنگار ایرنا گفت : با توجه به افزایش قیمت ها در چند ماه گذشته  ، اجرای طرح با مشکلات مالی روبرو شده و تاکنون چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات گرفته شده که برای ادامه کار نیازمند تخصیص تسهیلات بیشتر است .

وی با بیان اینکه براساس مصوبه وزارت کشور ، روستای رضوان مرکز بخش کالپوش میامی از هفته گذشته به شهر تبدیل شده است، اظهار داشت : برخی تجهیزات مانند مخزن و نازل خریداری شده اما برای تهیه برخی دیگر با کمبود اعتبار مواجه شده ایم.

براتعلی بیات بخشدار کالپوش نیز در این باره به ایرنا گفت : با توجه به اینکه رضوان در مسیر راه چند روستا قراردارد نیازمند توسعه جایگاه سوخت است .

علی اکبر عرب عامری مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان سمنان در این باره گفت: برای توسعه جایگاه شهر رضوان با مالک جایگاه سوخت هماهنگی هایی انجام شده اما تاکنون اقدامی انجام نشده است.

وی با بیان اینکه درصورت اعلام نیاز بخشداری کالپوش و با وجود متقاضی؛ با راه‌اندازی جایگاه دیگر موافقت می شود، افزود: در حال حاضر جایگاه سوخت شهر رضوان با دو نازل بنزین به مردم خدمات ارائه می کند. 

روستای رضوان مرکز بخش کالپوش است و بر اساس مطالعات انجام شده در حوزه های مختلف  سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و به استناد ابلاغیه ۷۰۷۶۷ پانزدهم مرداد ماه ۹۹ ماده یک قانون تقسیمات کشوری از این پس به شهر ارتقا پیدا می کند.

بخش کالپوش با ۱۲ روستا و جمعیتی بیش از حدود ۲۰ هزارتن از شمال به شهر میامی، جنوب به جنگل گلستان و گالیکش ، از شرق به شهرستان های گرمه وجاجرم خراسان شمالی و ازغرب به بخش بسطام وخوش ییلاق متصل می باشد.

شهرستان میامی با جمعیتی حدود ۴۰ هزار تن در شرق استان سمنان قرار دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =