معاون استاندار بوشهر: تشکل‌های مردمی نقشی بنیادین در توسعه اجتماعی و فرهنگی دارند

بوشهر- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: تشکل‌های اجتماعی و سازمان‌های مردم نهاد، نقشی بنیادین در توسعه اجتماعی و فرهنگی ایفا می‌کنند.

مجید خورشیدی روز پنجشنبه در پیامی به مناسبت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی افزود: توسعه و پیشرفت همه‌جانبه کشورها، نیازمند بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و مشارکت فعالانه و مؤثر مردم در همه عرصه‌ها و حیطه‌ها است زیرا توسعه پایدار، بدون همراهی و هم‌افزایی همگانی مقدور نیست. 

وی بیان کرد: تشکل‌های اجتماعی به عنوان حلقه اتصال دولت و ملت با تکیه به سرمایه اجتماعی خویش و با شور، نشاط و انگیزه دوچندان، ظرفیت‎های تازه‌ای برای توسعه و پیشرفت کشور می‌آفرینند.

خورشیدی اضافه کرد: نام‌گذاری ۲۲ مردادماه،  به عنوان روز ملّی "تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی"، فرصت مغتنمی به منظور توجه دادن همه ارکان نظام تصمیم‌گیری کشور و آحاد جامعه به اهمیت جایگاه و نقش و تاثیرگذاری تشکل‌ها و سمن‌ها در عرصه‌های گوناگون اجتماع است. 

وی ادامه داد: در این میان، کارکرد به نسبت موفق تشکل‌های اجتماعی و سازمان‌های مردم نهاد در کشور و استان بوشهر که با ورود به عرصه‌ها و بزنگاه‌های گوناگون شکل گرفته و توانسته‌اند در کنار دولت، یاریگر مردم و جامعه هدف خویش باشند مهر تائیدی بر رویکرد درست دولت تدبیر و امید در اهتمام و اعتماد به تشکل‌های اجتماعی و سازمان‌های مردم نهاد است.

خورشیدی اضافه کرد: بنابراین می‌طلبد، سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌های اجتماعی نیز با بهره‌گیری از این فرصت، با افزایش کارآیی و اثربخشی، نسبت به نقش و تاثیرگذاری افزون‌تر خویش، اهتمام ویژه‌ای بورزند و تشدید این فعالیت‌ها و مطالبه‌گری سمن‌ها و تشکل‌ها در فضایی نقادانه و سازنده و پاسخگویی همه ارکان نظام و دولت به آنها، موجب افزایش سرمایه اجتماعی، جلب و جذب اعتماد جامعه به عملکرد سمن‌ها و همچنین دولت و به ویژه نفوذ این حرکت فرهنگی به آحاد جامعه، آگاهی بخشی به آنها و تبدیل آن به فرهنگ عمومی جامعه خواهد شد.

وی گفت: در این مقطع حساس نیز که به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا، مشکلات و تنگناهای فراوانی برای اقشار گوناگون جامعه در زندگی، معیشت و کسب و کار آنان ایجاد گردیده، حضور فعالانه  و مؤثّر تشکل‌های اجتماعی و سازمان‌های مردم نهاد در دستگیری از همنوعان، جلوه درخشانی از همیاری و همدلی همگانی را در  استان به منصّه ظهور رساند.

خورشیدی یادآور شد: ضمن پاسداشت و گرامیداشت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی و تبریک به همه کنشگران اجتماعی در تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد، خیران نیک‌اندیش و دست‌اندرکاران و فعالان این عرصه در دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های استان، از همه آنان در امر توانمندسازی جامعه و کاهش آسیب‌ها و معضلات اجتماعی قدردانی می‌ شود و می‌توان با تعامل‌های هر چه بیشتر دولت و تشکل‌های اجتماعی، گام‌های مؤثّرتر و سازنده‌تری در مسیر توسعه و پیشرفت کشور برداشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha