ایران‌ایر به وعده خود در کردستان عمل کرد

سنندج - ایرنا - شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با برقراری سه پرواز در هفته جاری به مقصد سنندج به وعده خود مبنی بر تامین پروازهای این فرودگاه عمل کرد.

به گزارش ایرنا، ۱۳ مرداد همزمان با سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به استان کردستان، بهمن مرادنیا استاندار کردستان در جلسه ستاد بازآفرینی شهری خبر از برقراری سه پرواز در هفته توسط شرکت ایران‌ایر در فرودگاه سنندج داد.

با برقرار شدن این پروازها تعداد پروازهای موجود در فرودگاه سنندج به ۶ پرواز در هفته رسید که با تداوم این اقدام بخش مهمی از چالش‌های حمل و نقل مسافری هوایی در کردستان بویژه مرکز این استان مرتفع می‌شود.

مدیر فرودگاه سنندج روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هم اکنون در این فرودگاه هر هفته ۶ پرواز رفت و برگشت توسط ۲ شرکت هواپیمایی انجام می‌گیرد، اظهار داشت: کیش ایر و ایران ‌ایر ۲ شرکت فعال در این فرودگاه هستند که پروازهای کیش ایر تثبیت شده و بدنبال آن هستیم که ایران ایر نیز این اقدام خود را تثبیت کند.

امیر عباس نظریان افزود: در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنجشنبه پروازهای ایران ایر در مسیر تهران - سنندج بالعکس برقرار شده و مسوولان در حال رایزنی برای پایداری این پروازها در هفته‌های آتی هستند و در روزهای زودج نیز شرکت کیش ایر سه پرواز به فرودگاه سنندج دارد.

فرودگاه سنندج با ۹۰۰ هزار متر مساحت در جنوب غربی این شهر و در ابتدای جاده سنندج - کرمانشاه واقع شده است، ساخت ساختمان اولیه آن در سال ۱۳۴۷ آغاز و در سال ۱۳۵۰ بعنوان تنها فرودگاه عملیاتی استان کُردستان، با امکانات بسیار اندک شروع به کار کرد، اولین پرواز فرودگاه در سال ۱۳۵۰ توسط شرکت هواپیمایی «هُما» و با هواپیمای فوکر ۲۷ f انجام شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =