۱۳ طرح آموزشی  در استان مرکزی آماده بهره برداری است

اراک - ایرنا - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت: ۱۳ طرح آموزشی در شهرستان‌های مختلف این استان به اتمام رسیده و آماده بهره‌برداری در هفته دولت است.

«حسین محمدی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح‌ها  با مبلغی بالغ بر ۳۴۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و کشوری اجرا شده و به مرحله بهره برداری رسیده‌اند.

وی ادامه داد: ۲۳۴ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز این طرح‌ها از محل اعتبارات ملی، ۳۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و ۶۹ میلیارد ریال از سایر حوزه‌ها از جمله کمک‌های مردم و خیران تامین شده‌است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی خاطرنشان کرد: این طرح‌ها در شهرستان‌های محلات، کمیجان، شازند، دلیجان، خنداب و اراک به بهره برداری می‌رسد.

محمدی گفت: تخریب و بازسازی دبیرستان، کارگاه و آزمایشگاه‌های اراک، بهره برداری از دبیرستان ۱۲ کلاسه استثنایی اراک، مقاوم سازی مدرسه استثنایی ستایش و ایجاد مدرسه سه کلاسه روستای موت آباد این شهرستان از جمله طرح‌هایی است که همزمان با هفته دولت در استان مرکزی به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: احداث مدرسه ۶ کلاسه ابتدایی روستای دهچال خنداب، تکمیل مدرسه خیرساز ۱۲ کلاسه دامن افشان ۲ دلیجان، تخریب و بازسازی دبیرستان شبانه روزی سرای دانش دلیجان و احداث راهنمایی ۱۲ کلاسه دلیجان (مسکن مهر) از دیگر طرح‌هایی است که در این مدت به بهره برداری می‌رسد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی افزود: تخریب و بازسازی مدرسه ابتدایی ۱۲ کلاسه شریعتی دلیجان، تخریب و بازسازی مدرسه حدیبیه روستای بصری شازند، احداث مدرسه در روستای خمارباغی کمیجان و تخریب و بازسازی دبیرستان ۱۲ کلاسه پروین اعتصامی محلات از دیگر طرح‌های آماده بهره‌برداری این اداره کل درهفته دولت است.

استان مرکزی ۲۲۷ هزار دانش آموز و ۲ هزار و ۲۶۹ مرکز آموزشی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha