بایدن:آشفتگی داخلی و خارجی آمریکا را ترمیم می‌کنیم

نیویورک- ایرنا- نامزد احتمالی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری با انتقاد شدید از عملکرد دولت فعلی آمریکا گفت: ما آشفتگی داخلی و خارجی آمریکا را که ترامپ و پنس ایجاد کرده‌اند، ترمیم می‌کنیم.

جو بایدن عصر چهارشنبه در نخستین حضور مطبوعاتی خود با کامالا هریس همتای انتخاباتی خود که روز گذشته انتخاب شد، افزود: شکی ندارم که بهترین فرد را برای همراهی خود به عنوان معاون اول رئیس جمهوری آمریکا برگزیده‌ام.

وی ادامه داد: کاملا فردی باهوش، سخت‌کوش، با تجربه و مبارز است که برای انجام وظیفه خود در روز نخست انتخابات، آماده است.

معاون اول دولت باراک اوبای سیاهپوست دلیل انتخاب سناتور هریس به عنوان همتای انتخاباتی خود را اینگونه توضیح داد که معتقدیم می‌توانیم آمریکا را در یک کلمه ساده تعریف کنیم و آن «ممکن‌ها» است.

بایدن ادامه داد: اگر نگران شغل، انتشار سموم در هوایی که تنفس می‌کنید یا آبی که می‌نوشید، حقوق شهروندی یا حتی کرامت اساسی‌ تحت حمله قرار گرفته، هستید؛ کامالا هریس پشتیبان شما بوده است و اکنون ما باید پشتیبان او باشیم.

وی همچنین به نوع سوال و برخورد هریس با مقامات دولت ترامپ در سنای آمریکا به ویژه در قبال برت کاونا قاضی دادگاه عالی، جف سشنز وزیر دادگستری سابق و ویلیام بار دادستان کل فعلی داشته است، اشاره کرد و گفت هیچ چیزی هریس را در انجام وظایفش متوقف نمی‌کند و او آماده است که این شغل(معاون اولی) را انجام دهد.

نامزد احتمالی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری افزود: دونالد ترامپ حملات خود را علیه هریس آغاز کرده است و او را «زننده» نامید به این دلیل که آنچه او در قبال گزینه وی برای دادگاه عالی انجام داد.

بایدن ادامه داد: شگفت‌آور نیست. آیا کسی از اینکه ترامپ با یک زن قوی مشکل داشته باشد، شگفت زده می‌شود؟ همه می‌دانید این اظهارات ترامپ ریشه در کجا دارد.

وی تاکید کرد: ما باید از هریس حمایت کنیم. همه ما می‌خواهیم پشتیبان او باشیم.

نامزد قطعی دموکرات‌ها در کنوانسیون ملی این حزب که از ۲۷ مرداد به مدت سه روز برگزار می‌شود مشخص خواهد شد اما با توجه به روند انتخابات فعلی، گزینه دیگری جز بایدن مطرح نیست.

به همین دلیل، این رقیب انتخاباتی ترامپ روز سه‌شنبه به طور رسمی اعلام کرد کامالا هریس ۵۵ ساله که عضو مجلس سنای آمریکا از ایالت کالیفرنیا است را به عنوان همتای انتخاباتی خود برگزیده است.

در صورت پیروزی، همتای انتخاباتی معاون اول رئیس جمهوری و رئیس سنای آمریکا خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =