روند اجرایی طرح انتقال آب بن به بروجن چهارمحال و بختیاری پیگیری شد

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی ، در نشستی با وزیر نیرو در تهران، روند اجرایی و تسریع بخشی در طرح انتقال آب بن به بروجن را پیگیری کردند.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری چهارمحال و بختیاری، اقبال عباسی در خصوص دیدار با وزیر نیرو گفت: با وجود تاکیدهای صورت گرفته مبنی بر واگذاری محل آبگیر برای آغاز عملیات اجرایی این بخش از پروژه انتقال آب بن به بروجن، تاکنون این اتفاق رخ نداده است که نیاز است این روند از سوی وزارت نیرو تسریع شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: طرح انتقال آب بن به بروجن یکی از مهم‌ترین طرح‌ها برای تامین آب شرب نیمی از جمعیت این استان است که متاسفانه با وجود تاکیدهای صورت گرفته جهت واگذاری محل آبگیر و ایستگاه پمپاژ شماره۱ توسط آب منطقه‌ای اصفهان، برای آغاز عملیات اجرایی این قسمت از پروژه، تاکنون این عملیاتی نشده است و باید تدابیری در خصوص حل مشکلات این پروژه اندیشیده شود.

عباسی، با بیان اینکه تکمیل طرح انتقال آب بن به بروجن نیازمند ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار است، گفت: همچنین این طرح تاکنون ۴۲ میلیارد تومان دیون دارد، بنابراین نیاز است اعتبارات تخصیص یافته به این پروژه در سال ۹۸ به صورت 100 درصدی تخصیص یابد، همچنین برای تامین برق در محل آبگیر این پروژه نیازمند ایجاد پست برق است.

وی در خصوص سایر مشکلات پروژه‌های آبی چهارمحال و بختیاری، که از سوی نمایندگان استان مطرح شد، نیز گفت: تامین اعتبار سد غدیر باباحیدر، تسریع در تعیین تکلیف ۳۱ طرح کشاورزی در حوضه زاینده‌رود با توجه به تشدید نارضایتی‌ها، تامین اعتبار جهت پرداخت مطالبات پیمانکاران و زیر مجموعه‌های سد کارون۴، خرسان ۳ و کوهرنگ‌۳، واگذاری و بهره‌بهرداری از نیروگاه تاسیسات برق آبی کوهرنگ به شرکت آب منطقه‌ای استان از مهم‌ترین مطالبات مردم و مسئولان استان در این خصوص است.

عباسی در ادامه با اشاره به معوقات و مطالبات ۱۵ میلیارد تومانی آبداران از شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری، عنوان کرد: باید تدابیری برای پرداخت این مطالبات اندیشیده شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: تکمیل و راه‌اندازی طرح آبرسانی به شهر و ۵۴ روستای بخش رودشت شهرستان لردگان نیازمند ۴۲ میلیارد تومان اعتبار است، همچنین پروژه آبرسانی به ۳۴ روستای خانمیرزا با جمعیتی بالغ بر ۴۵ هزار نفر نیاز به ۷۰میلیارد تومان اعتبار دارد.

وی در پایان یادآور شد: همچنین تکمیل و راه‌اندازی تصفیه‌خانه شهر فردانبه نیازمند ۳۰ میلیارد تومان اعتبار است.

در پایان جلسه رضا اردکانیان وزیر نیرو دستور پیگیری مشکلات اجرای طرح انتقال آب بن به بروجن و سایر موارد را صادر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha