۲۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۳۷
کد خبرنگار: 2712
کد خبر: 83905682
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شهرستان‌های قرمز خراسان جنوبی کاهش یافت

بیرجند - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: براساس آخرین نقشه وضعیت کرونا تعداد شهرستان‌های با وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) استان خراسان جنوبی کاهش پیدا کرده است.

محمد دهقانی فیروزآبادی شامگاه چهارشنبه درباره آخرین وضعیت شیوع بیماری کووید ۱۹ در خراسان جنوبی اظهار داشت: خوشبختانه در چند هفته گذشته به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده فراگیر از ماسک توسط مردم و رعایت فاصله گذاری هوشمند شاهد کاهش تدریجی بیماران تنفسی و همچنین بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان بوده‌ایم.

وی افزود: این روند کاهشی باعث شد ابتدا استان از وضعیت هشدار خارج شود و الان هم تعداد شهرستان‌های با وضعیت قرمز کاهش پیدا کرده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: در حال حاضر فقط شهرستان‌های بیرجند و نهبندان در استان خراسان جنوبی وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) دارند. 

وی گفت: شهرستان خوسف وضعیت زرد (متوسط خطر) را دارد و سایر شهرستان‌های استان دارای وضعیت نارنجی (پرخطر) هستند. 

دهقانی اظهار داشت: امیدواریم با تداوم رعایت مسائل بهداشتی و استفاده از ماسک و گسترش بیشتر آن، این روند تدریجی کاهش بیماری ادامه داشته باشد و تمامی شهرستان‌های استان از وضعیت قرمز خارج شوند.

وی افزود: در حال حاضر ۱۳۷ بیمار با مشکلات حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری داریم که از این تعداد ۵۰ مورد مبتلا به کرونا هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: ۱۵ نفر از بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه هستند که حال ۶ نفر از آنان مناسب نیست.

وی با اشاره به در پیش بودن ماه محرم و صفر اضافه کرد: خواهش و درخواست ما از مردم این است که با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری که فصل الخطاب را تصمیمات ستاد ملی کرونا گذاشتند و گفتند من هم ملزم هستم که رعایت کنم، همه مردم، هیات‌ها و مداحان از مصوبات ستاد ملی تبعیت و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

روند ابتلا به کرونا از اواسط خرداد امسال بار دیگر در خراسان جنوبی صعودی شد و در حال حاضر هیچ کدام از ۱۱ شهرستان این استان در وضعیت سفید (کم خطر) نیست.

اولین مورد مثبت کرونا در خراسان جنوبی اوایل اسفند ۹۸ در پی همه گیری این ویروس اعلام شد و ابتلا به کووید ۱۹ پس از موج اول بیماری در این استان از اواخر فروردین تا اوایل خرداد امسال نیز روند کاهشی داشت.

استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شستن مکرر دست‌ها اصول سه‌گانه پیشگیری از انتقال ویروس کرونا و همچنان مورد تاکید وزارت بهداشت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha