امام جمعه عجب‌شیر: عزاداری محرم با حفظ اصول بهداشتی انجام شود

مراغه - ایرنا - امام جمعه عجب‌شیر از مسوولان هیات‌های عزاداری خواست تا مراسم عزاداری ماه محرم را با حفظ اصول بهداشتی و مطابق با دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا برگزار کنند.

حجت الاسام محمود شربیانی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگی این شهرستان افزود: ضوابط و دستورالعمل های لازم جهت برگزاری مراسم عزاداری اعلام شده و طبق دستور رییس جمهوری این مراسم باید انجام شود تا نقشه دشمنان در کمرنگ کردن این عزاداری ها نقش بر آب شود.

وی با بیان اینکه اهداف نهضت امام حسین (ع) باید در عزاداری ها تشریح شود گفت: عزاداری اباعبدالله مهم و تاثیرگذار است و انقلاب اسلامی ایران به نام امام حسین علیه السلام پیروز شده است.

وی افزود: وجه تشابه قیام امام حسین(ع) با انقلاب اسلامی در پایبندی به ارزش‌هاست و اباعبدالله(ع) برای اینکه به ارزش‌های متعالی خود برسد، تمام سختی‌ها را تحمل کرد و در این مسیر جان خود را تقدیم کرد.

فرماندار شهرستان عجب شیر نیز با بیان اینکه نماز و واجبات دینی به هیچ عنوان تعطیل نخواهند شد اما نباید در اجرای این فریضه ها،  دستورالعمل های بهداشتی را نادیده بگیریم گفت: رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی باید در عزاداری ها مد نظر باشد تا از شیوع و اوج گرفتن این بیماری جلوگیری کنیم.

عادل اصغرپور با بیان اینکه شهرستان عجب شیر در وضعیت قرمز کرونایی است گفت: متاسفانه مردم شهرستان تمایلی به استفاده از ماسک ندارند و این مورد باید گوشزد شود.

وی افزود: با رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام محرم شاهد برگزاری مراسمات مناسب در شهرستان خواهیم بود.

وی گفت: تشکیل جلسه برای روسای هیئات مذهبی و ایجاد اکیپ نظارت و بازرسی از سوی ادارات تبلیغات اسلامی، سپاه، نیروی انتظامی، فرمانداری، دفترامام جمعه و شبکه بهداشت ضروری است و این اکیپ باید بر نحوه عزاداری هیات ها نظارت کند.

فرماندار عجب شیر گفت: زمان برگزاری مراسمات بعد از نماز مغرب و عشا به مدت یک و نیم ساعت خواهد بود و هیات های مذهبی باید تمامی پروتکل ها بهداشتی را رعایت کنند و توجه به دستورالعمل ها باید در دستور کار هیات های عزاداری باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha