۲۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۶
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83905625
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۱۰۷ واحد صنعتی سمنان باز فعال شد

سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان گفت: ۱۰۷ واحد صنعتی راکد استان از سال ۹۶ تا پایان تیر ۹۹ به چرخه تولید بازگشت.

حسن آل‌بویه عصر چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت روز صنایع کوچک در مرکز خدمات فناوری و کسب و کار در شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان افزود: ۳۲ واحد سال ۹۶، ۳۸ واحد سال ۹۷، ۲۸ واحد سال گذشته و ۹ واحد راکد استان سمنان در سال جاری به چرخه تولید بازگشت و با وجود فشارهای اقتصادی شدید، تعطیلی واحدهای صنعتی شیب نزولی پیدا کرده است.

وی مسایلی همچون سوء مدیریت، اختلاف شرکا و مسایل بانکی را عامل تعطیلی برخی واحدهای تولیدی در شرکت شهرک‌های استان سمنان برشمرد و بیان کرد: بنگاه‌های اقتصادی بدون فعالیت در شهرک‌های صنعتی به مانند خانه‌های خالی در اقتصاد کشور می‌مانند که باید نسبت به تعیین تکلیف آن‌ها اقدام کرد.

به گفته وی، ۹۰ درصد واحدهای صنعتی کوچک استان سمنان در شرکت شهرک‌های صنعتی واقع شده است.

صنایع کوچک پیشران توسعه صنعتی کشور است

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان ادامه داد: صنایع کوچک می‌تواند زنجیره‌های ارزش و تامین صنایع بزرگ را تکمیل کند و پیشگام توسعه صنعتی کشور باشد.

وی با اشاره به توسعه صنعتی در کشورهای توسعه یافته با صنایع کوچک، تصریح کرد: ویژگی خاص این صنایع درصد انعطاف‌پذیری آن‌ها است که به بهترین طریق خود را با شرایط مختلف تغییر و تطبیق می‌دهند.

آل‌بویه اظهارداشت: شرایط کنونی اقتصادی حتی در زمان جنگ نیز نبود اما با مدیریت درست  واحدهای صنعتی به خصوص صنایع کوچک، شرایط تهدیدهای جدی اقتصادی مرتبط با کشور به فرصت تبدیل شد.

واگذاری ۶۱ هکتار زمین در شهرک‌های صنعتی استان سمنان

وی افزود: ۶۱ هکتار زمین با انعقاد ۹۰ قرارداد بهار امسال در شهرک‌های صنعتی استان سمنان به متقاضیان و سرمایه گذاران واگذار شد تا در آن ها واحدهای صنعتی احداث شود.

آل‌بویه اضافه کرد: در مدت مشابه سال گذشته این امر، ۲۹ قرارداد واگذاری در هشت هکتار زمین منعقد شد که مقایسه آمارها بیانگر افزایش واگذاری زمین و تعداد واحدهای جدید در شهرک‌های صنعتی استان سمنان است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان یادآور شد: علاقه سرمایه‌گذاران و سرمایه‌داران برای ورود به تولید در استان افزایش یافته و این مساله در ۱۰ استان اول صنعتی کشور رخ داده است.

وی با بیان اینکه افزایش تقاضا برای شهرک‌های صنعتی نشان از توجیه‌پذیری تولید داخل دارد، تاکید کرد: بسیاری از فعالان اقتصادی به سمت تولید روی آورده‌اند زیرا تولید داخلی امروز به مراتب توجیه بهتری از واردات دارد و این همان موضوعی است که مسوولان از آن به عنوان تبدیل یک تهدید به فرصت یاد می‌کنند.

آل بویه  تصریح کرد: سمنان رتبه هفتم استان‌های کشور در واگذاری زمین و انعقاد قرار داد واحدهای جدید مستقر در شهرک‌های صنعتی را در بهار ۹۹ کسب کرد و سال گذشته رتبه استان در این شاخص، بین استان‌های کشور نهم بود.

۹۰ درصد از صنایع استان سمنان مربوط به صنایع کوچک، ۶ درصد مربوط به صنایع متوسط و بقیه مربوط به صنایع بزرگ است. ۳۰ شهرک صنعتی، منطقه ویژه اقتصادی و ناحیه صنعتی در سمنان وجود دارد که ۱۸ مجموعه تحت پوشش شرکت شهرک های استان است.

کل اراضی در اختیار شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان ۶ هزار و ۸۸۴ هکتار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha