۲۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۹
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83905615
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردم نهاد در بحران ضروری است

قزوین - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های تشکل، نهاد و سازمان‌های مردم نهاد را در زمان وقوع بحران ضروری دانست.

علی فرخزاد عصر چهارشنبه در جلسه هماهنگی و پاسخ به بحران اظهار داشت: قزوین سال گذشته و پس از وقوع سیل اوایل فروردین ماه توانست اقدامات پیشگیرانه و موثری را داشته باشد تا جایی با به حداقل رساندن خسارت‌های سیل امسال از سوی ستاد بحران کشور مورد تشویق قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در این راستا باید با هرگونه ساخت و ساز در حریم و حاشیه بستر رودخانه‌ها با هماهنگی دستگاه قضا برخورد قاطعی با خاطیان صورت گیرد.

به گفته این مسوول عمرانی، استفاده از ظرفیت دهیارها و شوراهای روستایی برای استفاده از منابع مالی ناشی از محل ارزش افزوده در خصوص مدیریت بحران این مناطق اقدامات لازم باید به عمل آید.

فرخزاد تصریح کرد: در حوزه رانش، به خصوص در مناطق الموت تدابیر لازم اندیشیده شود و از محل اعتبارات سیل تسهیلات بلاعوض جهت بازسازی اختصاص یابد.

وی به افزایش سه برابری آتش سوزی‌های مراتع و اراضی استان در سال جاری نسبت به پارسال اشاره و افزود: در این بخش نیز باید با کمک دهیاری ها در جهت مقابله با آتش در مراتع اقدام به تامین تجهیزات و آموزش‌های لازم به نیروها صورت پذیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین اضافه کرد: متاسفانه امسال تعداد فوتی‌های ناشی از غرق شدگی به ۲۰ مورد در برابر ۱۲ مورد سال گذشته رسیده که در این زمینه شرکت آب منطقه‌ای باید ضمن آسیب شناسی، جهت کنترل چنین وقایعی اقدام لازم را به عمل آورد.

وی به جا به جایی مواد شیمیایی خطرناک موجود در سطح استان نیز اشاره و تصریح کرد: تدابیر لازم از سوی مدیریت بحران شهرستان‌ها با هماهنگی فرمانداران باید به عمل آید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha