رییس انجمن فوتبال ناشنوایان: سهمیه المپیک را با قهرمانی در مالزی کسب می‌کنیم

تهران - ایرنا- رییس انجمن فوتبال فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان گفت:‌ مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۱ ناشنوایان دی‌ماه سال جاری به میزبانی کشور مالزی برگزاری می شود و با توجه به وضعیت فوتبالیست‌ها و جایگاه ما در این رشته با قهرمانی راهی المپیک برزیل می‌شویم.

 فرهاد سلگی روز پنجشنبه درگفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ طی ۱۱ سالی که به عنوان رییس انجمن در حوزه فوتبال ناشنوایان فعالیت می‌کنم، این رشته دو عنوان قهرمانی آسیا، یک عنوان قهرمانی آسیا و اقیانوسیه و عنوان چهارمی المپیک بلغارستان را در کارنامه خود ثبت کرده است.

وی اضافه کرد: برای حضور فوتبال ناشنوایان در نهمین دوره بازی‌های آسیایی هنگ ‌کنگ این تیم ۲۲ مرحله تمرین بسیار خوب را پشت سر گذاشت و بازیکنان ما چه به لحاظ قوای بدنی و چه از نظر تاکتیکی و تکنیکی در شرایط بسیار خوبی قرار داشتند که این رقابت‌ها با توجه به شرایط روز کشور هنگ‌کنگ لغو شد.

سلگی ادامه داد:‌ از پاییز گذشته تاکنون و با وجود کرونا ویروس و لغو بیشتر برنامه‌های ورزشی و تمرینی، ما تلاش کردیم که با برنامه‌های از راه دور فوتبالیست‌ها ضمن ادامه برنامه‌های تغذیه و رعایت نکات مورد نظر مربیان، ‌برنامه‌های بدنسازی و تمرینات فنی خود را به صورت گروه های سه تا پنج‌تایی در زمین‌های چمن شهرهای محل سکونت خود با رعایت پروتکل های بهداشتی، انجام می‌دهند تا آمادگی‌شان تا حد قابل توجهی حفظ شود.

وی در خصوص شروع تمرینات تیم فوتبال ناشنوایان برای مسابقات انتخابی المپیک مالزی تصریح کرد: از اواخر شهریور یا اوایل پاییز سال جاری تمرینات این تیم آغاز خواهد شد و برای شروع ابتدا از تمامی فوتبالیست ها تست کرونا گرفته می‌شود و سپس به صورت اردوهای شبانه روزی از خوابگاه و زمین اختصاصی فدراسیون برای برگزاری اردوها استفاده می‌کنیم تا ورزشکاران در حالت یک قرنطینه تمرینات خود را پیگیری کنند.

رییس انجمن فوتبال ناشنوایان گفت:‌ همچنین با استفاده از اعتبار انجمن کمک‌های مالی محدودی در اختیار فوتبالیست‌های ملی‌پوش برای افزایش انگیزه آنان برای پیگیری برنامه‌های آماده سازی ارائه شده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر پرداخت کمک‌های مالی، به شخصه بدون استفاده از اعتبارات فدراسیون تجهیزات مورد نیاز از جمله لباس ورزشکاران و توپ و سایر اقلام مورد نیاز برای شروع تمرینات آماده شده تا با شروع تمرینات در اختیار آنان قرار گیرد.

به گفته این مسوول، ‌محمد ضیایی سرمربیگری این تیم را به عهده دارد که به تازگی دوران نقاهت بیماری کرونا را پشت سر گذاشته و اگرچه باید تا پایان دوره این بیماری در منزل استراحت کند اما برنامه‌های ورزشکاران را از راه دور و به صورت انلاین پیگیری کرده و نکات ضروری را به آنان گوشزد و ایرادات احتمالی آنان را مرتفع می‌کند.

سلگی در پایان در خصوص احتمال لغو  مسابقات انتخابی فوتبال و بسکتبال ناشنوایان که قرار است دی‌ماه در مالزی برگزار شود نیز گفت:‌ در صورت لغو احتمالی این رقابت‌ها در دی‌ماه، با توجه به اعلام کنفدارسیون آسیا این رقابت‌ها با یک ماه تاخیر بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha