ادعای آمریکا برای حمایت از دولت کابل درصورت شکست مذاکرات بین افغان ها

تهران - ایرنا - رونالد نیومن، سفیر پیشین آمریکا در افغانستان روز شنبه در تازه ترین اظهارات خود مدعی شد که در صورت شکست مذاکرات بین الافغان ها میان دولت و گروه طالبان، دولت آمریکا دولت افغانستان را به رسمیت می شناسد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از شبکه تلویزیونی چکاد افغانستان، وی در این خصوص گفت: توافقنامه صلح میان آمریکا و گروه طالبان ارتباطی با توافقنامه راهبردی و امنیتی آمریکا و افغانستان ندارد و واشنگتن بیش از هرچیز به توافق اش با دولت کابل بها می دهد.

نیومن در این خصوص افزود: با این وجود در توافقنامه آمریکا با گروه طالبان در دوحه قطر هم آمده است که چنانچه مذاکرات بین الافغان ها به نتیجه نرسد، دولت آمریکا امارت اسلامی (طالبان) را به رسمیت نخواهد شناخت و از دولت افغانستان حمایت می کند.

وی همچنین ادعا کرد: از آنجایی که مجلس نمایندگان آمریکا، کابینه دولت و همه سیاستمداران آمریکایی با استقرار طالبان در افغانستان مخالف هستند، دولت این کشور نیز حمایت از دولت افغانستان را متوقف نخواهند کرد.

سفیر پیشین آمریکا در کابل ابراز امیدواری کرد که مذاکرات بین افغان ها بتواند هرچه زودتر به نتیجه مثبتی برای دولت و مردم افغانستان برسد.

این درحالی است که لورل میلر، یک دیپلمات پیشین آمریکا و رییس بخش آسیایی گروه بین المللی بحران به تازگی گفته بود که آمریکا رهبران فعلی افغانستان را به رسمیت نمی شناسد و ممکن است برای مدیریت بر کابل با چهره های دیگری از این کشور وارد مذاکره شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =