رعایت کامل توصیه های بهداشتی در عزاداری های ماه محرم الزامی است 

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: رعایت کامل توصیه های بهداشتی، حفظ فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و دستکش از سوی مردم این استان در آیین های عزاداری ماه محرم امسال الزامی است. 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی روز چهارشنبه در همایش عاشورائیان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار  داشت: قوانین و مقرراتی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا برای برگزاری آیین های سوگواری ماه محرم امسال تعیین و به تمامی استان های  کشور ابلاغ شده که باید با جدیت در استان به آنها عمل شود. 

وی افزود: نباید به بهانه شیوع بیماری کرونا کمترین کوتاهی در کهگیلویه و بویراحمد برای برپایی مجالس و محافل عزاداری امام حسین (ع) و  یاران باوفایش انجام شود. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: زنده نگهداشتن نهضت خونین عاشورا و قیام تاریخی امام حسین (ع)  به منزله مبارزه با ظلم، ستم، فساد و بی‌ عدالتی است. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: ماه محرم یکی از پایه ‌های اصلی مذهب تشیع و جزو باورهای دینی ملت ایران و مسلمانان  جهان به ویژه شیعیان است. 

وی ابراز داشت: مسلمانان و شیعیان در طول تاریخ از طریق برپایی مجالس و محافل سوگواری امام حسین (ع) ‌شناخته می شدند. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی گفت: بنا به فرموده امام خمینی (ره) ملت ایران و مسلمانان جهان به ِویژه شیعیان هر چه دارند از ماه های  محرم و  صفر است. 

وی اظهار داشت: بر همین اساس حیات دینی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی آنان وابسته به برگزاری آیین های عزاداری ماه محرم است. 

ماه محرم امسال از روز جمعه ۳۱ مردادماه آغاز می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha